Použila šampon proti vším a prošla kolem sporáku. Dívce (16) shořel celý obličej i dekolt

Na dívku se aktuálně pořádá sbírku
Na dívku se aktuálně pořádá sbírku
Foto: Archiv Aleema Alima
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 10. 2020

Tento příběh ukazuje, jak nebezpečná může být manipulace s hořlavinou v kuchyni. Aleema Ali z britského Bradfordu si na vši koupila volně dostupný přípravek na vlasy. Tragická situace nastala, když po aplikaci vstoupila do kuchyně a prošla kolem sporáku.

V roce 2016 Aleema Alima dostala vši na internátní škole. Tehdy jí bylo pouhých 16 let. Na vlasy si zakoupila volně dostupný šampon Full Marks Solution. Podle návodu si ho aplikovala na vlasy a věřila, že vši zmizí. Po pár minutách vešla do kuchyně, kde se něco ohřívalo na sporáku. Během vteřiny měla v plamenech celý obličej i dekolt.

Teenagerku okamžitě odvezli do nemocnice, kde byla dva měsíce napojená na přístroje. "Tehdy jsem zpanikařila, bylo to peklo. Myslela jsem, že umírám," uvedla dívka později pro britské novináře, kteří její příběh přinesli.

Dnes dívku na Instagramu sleduje více než 7 tisíc lidí. Aleema Ali se snaží fanouškům ukázat, že žít se dá i se zohaveným obličejem.

Aleema měla popáleniny na 55 procentech těla. Kůže jí slezla nejen z obličeje, ale také ze zad, hrudníku i stehen. Přišla také o sedm prstů. Má za sebou mnoho operací a další ji ještě čekají.

"Mám za sebou bezpočet operací. Každý den používám inhalátor, nosím kompresní oblečení, používám speciální léky i krémy. A další operace mě ještě čekají," uvedla dívka, která pořád věří, že její utrpení jednoho dne skončí, a to zejména díky sbírce, kde se vybralo doposud 13.793 liber, tedy přibližně 413 tisíc korun.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.