Pracovat jsem začal ve 14 letech, šokuje Jiří Krampol. Jeho první zaměstnání bylo pořádná dřina

Herec a moderátor Jiří Krampol
Herec a moderátor Jiří Krampol
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2023

Známý herec Jiří Krampol (84) je obdivuhodný tím, že ve svých letech stále pracuje. Nyní prozradil, že do pracovního procesu se zapojil již před 70 lety ihned poté, co vyšel ze základní školy. Pro ŽivotvČesku.cz na svá mladá léta zavzpomínal. "Abychom si tehdy trochu přilepšili, šel jsem hned po měšťance do práce," uvedl.

Jak Jiří Krampol přiznal, pracuje stále pro zábavu a také proto, aby si přilepšil ke své penzi. Ta mu zatím vystačí přesně na zaplacení nájmu, poté, co se zvedly zálohy za energie, to však podle jeho slov již tak růžové nebude. Právě finanční důvody vedly k tomu, že před lety ještě jako dítě začal pracovat.

"Hned poté, co jsem vyšel z měšťanky, jsem šel pracovat, abychom si s maminkou trochu přilepšili. Nastoupil jsem do fabriky jako soustružník a tam jsem si později dodělal vzdělání. Jmenovalo se to podniková škola práce a tehdy se říkalo, že je to srovnatelné s maturitou, což samozřejmě nebyla pravda, spíše to odpovídalo dnešním učilištím," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz známý bavič s tím, že v tu dobu mu bylo pouhých 14 let.

Od té doby se podle něj mnohé ve světě změnilo. "Dneska je to jiné, spousta mistrů si stěžuje, že je nedostatek učňů, kteří by chtěli dělat řemeslo. Předpokládá se asi, že vše budou dělat stroje, ale to se mi nezdá. Ve všem nás přístroje nahradit nemohou. V televizi dnes také nemusí být pět kameramanů, ale jeden, který obslouží všechno. Já si ale říkám, že to není ono. Pro některé věci je přece potřeba trochu lidského citu," popsal Jiří Krampol pro ŽivotvČesku.cz svůj postoj ke světu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.