Přátelství, které překonalo vše: Nikdo nechce vidět svého přítele trpět, řekla Sarah Michelle Gellar o nemocné Doherty

Obe herečky jsou dlouholeté kamarádky
Obe herečky jsou dlouholeté kamarádky
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Síla skutečného přátelství se většinou ukáže až v těžkých chvílích, kdy nám osud připraví překážky, které musíme překonat. Přesně takové vzniklo mezi herečkou Shannen Doherty (49) alias Brendou z kultovního seriálu Beverly Hills 90210, a její kamarádkou a kolegyní Sarah Michelle Gellar (43).

Obě herečky spojuje písmeno S v jejich křestních jménech a písmeno B v jejich neslavnějších rolích – Brenda a Buffy. Jejich přátelství vzniklo už v devadesátých letech, kdy obě natáčely populární seriály Čarodějky a Buffy, přemožitelku upírů. Hned od začátku bylo zřejmé, že si velmi rozumí. Vzhledem k tomu, že obě sdílejí stejnou profesi a neustále řeší mediální pozornost a slávu, dokázaly se vzájemně podporovat a chápat jedna druhou o to víc. Shannen Doherty si v roce 2015 vyslechla od lékařů děsivou diagnózu rakoviny prsu a celý svět se jí naprosto zhroutil během pár okamžiků. Gellar při ní už v té době stála a snažila se jí podržet, jak to jen šlo, jak uvedl americký Today. Byla jí velkou oporou v nejtěžších chvílích a v jejím boji se zákeřnou nemocí ji maximálně podporovala. Představitelka Brendy Walshové a čarodějky Prue Halliwellové zahájila léčbu, která se zdála být úspěšná. Herečka však ztratila naději v únoru letošního roku, kdy se rakovina dostala do 4. stádia.

"Nikdo nechce vidět svého přítele trpět, ale myslím si, že více než to - podle mě toho byl letošní rok důkazem - je třeba si uvědomit, jak je život krátký a jak jsme vůči němu všichni zranitelní. Musíme žít každým okamžikem, protože každý z nás má svůj vyměřený čas. Myslím, že na to lidé hodně zapomínají," uvedla Sarah Michelle Gellar pro Entertainment Tonight.

V rozhovoru obou hollywoodských krásek pro ET, kdy právě Gellar zpovídala svoji kamarádku Shannen Doherty, se nemocná herečka vyjádřila také k pandemii, která na jaře celosvětově propukla a některé státy se s ní neúspěšné potýkají v rámci druhé vlny. "Bylo to pro mě docela snadné v tom, že já jsem prostě ráda doma. Ale problém byl s léčbou. Na klinice bylo hodně pacientů, kterým zrušili léčbu. Nechtěla jsem chodit na lékařské prohlídky, na kliniku a celkově být jakkoli vystavena riziku. Chemoterapie mi byla zrušená. Viděla jsem lidi, kteří nenosili roušku nebo ji měli staženou z tváře a říkala jsem si, že rozumím tomu, že jsou z toho otrávení, ale pojďme se zamyslet nad starými lidmi, těmi, kteří mají oslabenou imunitu a jsou nemocní," řekla Doherty během interview s blízkou kamarádkou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.