Pravda o pašování drog. Díky 18 letům ve vězení jsem poznal realitu, říká Slávek Boura

Slávek Boura
Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2020

Moderátor Slávek Boura (56) měl být údajně součástí sítě drogových dealerů, které odhalila policejní akce Vombat. Do zahraničí měl propašovat až dvacet kilo návykových látek jako kokain, pervitin a heroin. Muži zákona ho před časem obvinili. Hrozí mu 18 let vězení. Teď promluvil pro ŽivotvČesku.cz o tom, co mu vlastně hrozba odnětí svobody dala.

"Aktuálně se kolem případu nic neděje. Ale za tu dobu dali někteří lidé ode mě ruce pryč a ukázalo se, kdo je opravdový přítel. Někde jsem o akce, které jsem měl moderovat, přišel, někde jsem naopak získal. Aktuálně hraji divadlo a píšu knihu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura, kterého policie obvinila na jaře 2018.

Nestěžuje si, práce má dost, spíš byl překvapen, jak se někteří lidé dokáží zachovat. "A to jsem neměl ani soud, který by řekl, že jsem něco udělal. Vlastně díky obvinění jsem poznal realitu přátelství," pokračoval Slávek.

Celý problém s obviněním vznikl prý kvůli tomu, že pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý vyslán, aby takzvaně obhlédl terén v souvislosti s turismem.

"I když mé okolí prošlo takzvaným sítem, mám přátele, kteří věří, že jsem nevinný. Ctí presumpci neviny. Hrozí mi 18 let, ale na vězení se rozhodně necítím, protože jsem nic neudělal," uvedl Boura, který čeká, jakým směrem se kauza bude dále ubírat a věří ve spravedlnost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.