Pravděpodobný pachatel, který na Kladensku zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je z vězeňské služby

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 8. 11. 2020

Muž, který v Líském na Kladensku pravděpodobně zastřelil svou ženu, tchyni a pak sebe, je příslušníkem vězeňské služby. Dnes to ČTK potvrdila její mluvčí Petra Kučerová. Vyšetřování celého případu dál pokračuje. "Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS)," řekla ČTK mluvčí inspekce Ivana Nguyenová. Podrobnosti o vyšetřování nebude podle ní GIBS zatím sdělovat. Není tak ani jasné, kdy lidé zemřeli, soused je našel v sobotu podvečer.

Policisté v sobotu na místě nalezli mrtvého muže, kterého policie označila za pravděpodobného pachatele, a další dvě mrtvé. Podle prvotních informací se mohlo jednat o manželku a dceru, pozdě večer policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že šlo o dvě ženy.

Dcera je podle informací ČTK v pořádku, protože byla u svého biologického otce. Přežilo i druhé dítě, kterému je nyní teprve několik týdnů. Záchranná služba jej odvezla do nemocnice, v ohrožení života není.

Svědci v sobotu uvedli, že po 17:00 slyšeli zvuky připomínající intenzivní střelbu. Tragédie se ale možná stala už dříve. Podle informací ČTK se neustávající dětský pláč třítýdenního miminka ozýval z domu minimálně už v odpoledních hodinách, ale k neštěstí mohlo dojít už v pátek.

V obci dnes vyvěsili černý prapor a u objektu, kde se tragédie stala, jsou zapálené svíčky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.