Pražský primátor Hřib dostal policejní ochranu. Do Česka prý dorazili ruští agenti

Pražský primátor Zdeněk Hřib
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Foto: archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 4. 2020

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je pod policejní ochranou, má dokonce zakázáno jezdit svým oblíbeným metrem. Nemůže ani do tramvají či autobusů. Důvody policie tají, ale podle týdeníku Respekt se do Česka přesouvají ruští agenti a dorazit měl i jeden nebezpečný člověk.

Hřib se dostal do širšího povědomí Rusů, když přejmenoval náměstí, kde sílí jejich ambasáda, podle zavražděného opozičního politika Borise Němcova.

Teď dostal pražský primátor policejní ochranu. „Mohu potvrdit, že pan primátor Zdeněk Hřib má krátkodobou policejní ochranu. Termín jejího ukončení nebyl stanoven. Důvody a konkrétní způsoby ochrany není možné komentovat z rozhodnutí Policie ČR,” řekla primátorova mluvčí Martina Vacková webu Novinky.cz.

Ruští agenti se přesouvají

Není tak jisté, zda má policejní ochrana s Ruskem souvislost. Týdeník Respekt ale tvrdí, že do Prahy přijel člověk, který by mohl být nebezpečný pro starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09), který zase Rusko rozčílil odstraněním sochy maršála Koněva. Podle informací časopisu se také z Ruska do Evropy přesouvá skupina zpravodajských důstojníků.

Hřib ale před časem podával trestní oznámení za stalking. Podle Vackové ale není jasné, zda s tím policejní ochrana souvisí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.