Před 12 lety se stala matkou osmerčat. Nadya Sulemanová zapomíná stárnout a má výstavní postavu

Matka osmerčat a celkem 14 dětí Nadya Sulemanová
Matka osmerčat a celkem 14 dětí Nadya Sulemanová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2021

V lednu 2009 vzbudila pozornost médií i veřejnosti Nadya Sulemanová (45), která přivedla na svět osmerčata. Její příběh rezonoval společností, ale poté, co byly odhaleny skutečnosti ohledně jejích dalších dětí a zneužívání státního systému, mnozí lidé na ni změnili názor. Po více jak 12 letech od chvíle, co se stala matkou osmi zdravých dětí, jako by nestárla. I když se věkem blíží k »padesátce«, snaží se udržovat fit po fyzické a také duševní stránce.

Uplynulo dlouhých 12 let, co vešel ve známost případ Nadyi Sulemanové především proto, že dokázala přivést na svět zdravá osmerčata. Okamžitě zaujala světová média, která se snažila vyhledat nejzajímavější informace, které by nabídla čtenářům. Začalo se spekulovat o způsobu, jakým k těhotenství osmerčat přišla. Šlo o asistovanou reprodukci, která se využívá při problémech s početím a neplodností. Ale osm dětí byla vzácnost.

Podle jejích slov došlo při oplodnění k lékařské chybě. "Můj lékař mě uvedl v omyl," tvrdila Nadya Sulemanová, jak uvedl web UsMagazine.com.

Těhotenství si ale vybralo svou daň a způsobilo jí řadu zdravotních problémů. "Mám poškozená záda a také nenapravitelné poškození v oblasti beder. Krom toho trpím neuropatií periferních nervů. Hodně let jsem necítila prsty na pravé noze, způsobilo to těhotenství," sdělila matka 14 dětí. "Jsou to vzestupy a pády," dodala.
Po více jak 12 letech, co porodila osmerčata, vypadá Nadya Sulemanová jako by zastavila čas. Jejím prvním potomkem je syn Elijah, rok nato měla dceru Amerah, která čerstvě oslavila 19. narozeniny. Dále má dvojčata a další dvě děti – Calyssu, Makaie, Aidana a Caleba. K nim pak přibyla nyní dvanáctiletá osmerčata – Noe, Maliyah, Isaiah, Nariyah, Josiah, Jonah, Jeremiah a Maka.

Američanka žijící s rodinou v Kalifornii se ukázala v jiném světle, protože měla problémy s úřady kvůli svým dalším šesti dětem. Má tedy 14 potomků, které vede ke stejnému životnímu stylu, jaký si nastavila sama. Je řeč především o veganství, které všichni přísně dodržují. Nadya Sulemanová se snažila maximálně využít pozornosti médií, aby dokázala rodinu uživit. Sama je také hodně aktivní na sociálních sítích, kde má téměř 200 tisíc sledujících.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.