Před plameny se snažila uniknout i Nikola v 8. měsíci: Zachránit sebe i miminko chtěla skokem z balkonu

Nikola byla v 8. měsíci...
Nikola byla v 8. měsíci…
Foto: Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2020

Jedenáct lidí přišlo o život po útoku žháře Zdeňka K. (54), který jako akt msty za rodinné problémy zvolil zapálení bytu v 11. patře bohumínského panelového domu. Mezi lidmi, kteří se snažili uniknout před plameny byla i Nikola. Nechtěla ochránit jen sebe, ale i své nenarozené miminko. Byla v 8. měsíci těhotenství...

Nikola měla před sebou nádhernou budoucnost. Čekala dítě, na které se těšila a věřila v rodinný život. Její sny se ale změnily poté, co v bytě vypukl děsivý požár, který založil žhář Zdeněk K.

Nikola jako další čtyři lidé se snažili před ohnivým peklem uniknout skokem z balkonu 11. patra. Šance ne přežití skoku téměř z třicetimetrové výšky byla nulová.

Policie mezitím, co v horním patře domu lidé bojovali o život, zatkla pachatele. K činu se přiznal. Mužům zákona popsal, jak odsouzeníhodný čin provedl.

Chtěl spáchat sebevraždu

"Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř," řekl dozorující státní zástupce Michal Król s tím, že muž následně mluvil o tom, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem. V pondělí byl Zdeněk K. obviněn, hrozí mu doživotí.

Oheň se rychle šířil kvůli tomu, že Zdeněk K. použil hořlavinu. Bohužel jedenáct lidí ohnivou hrůzu nepřežilo. Šest z nich zemřelo v bytě včetně Lukáše, Lenky i Dominika. Pět včetně těhotné Nikoly se pokusilo zachránit skokem z horního patra domu. Někdo skočil z okna, někdo z balkonu. Teplota v tu chvíli byla v prostorách bytu extrémní. Šance, že někdo přežije, minimální.

I když hasičské jednotky dorazily na místo velmi rychle, šlo o vteřiny. Zachránit alespoň jednoho z nich by byl zázrak...

Zemřelo celkem jedenáct lidí, po kterých truchlí desítky příbuzných. Zdeněk K. připravil o život i svého syna Lukáše a jeho rodinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.