Zdeněk K. připravil o život syna Lukáše, Lenku a Dominika. Mladá rodina skončila v plamenech. Sám chtěl poté spáchat sebevraždu

Tři oběti bohumínského pekla - Lukáš, Lenka a Dominik
Tři oběti bohumínského pekla – Lukáš, Lenka a Dominik
Foto: Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Obyvatelé vyhořelého bytu Lukáš, Lenka a malý Dominik si žili poklidný život v bohumínském paneláku v 11. patře. Krátce před tragédií si užívali společného času. Měli rádi výlety. Pak přišla oslava, která skončila naprosto tragicky, když Lukášův otec zřejmě ze msty pomocí hořlaviny zapálil jejich domov. V něm se konala oslava, 11 lidí přišlo o život.

Sobotní večer nikdo z Čechů jen tak nevymaže z paměti. V Bohumíně vypukl požár v 11. patře panelového domu. Založil ho Lukášův otec Zdeněk K., který tak řešil rodinné spory.

Řešil je ovšem způsobem, který je nepochopitelný a neomluvitelný. Muže po jeho hrůzném činu zadržela policie, přiznal se. Následně vypověděl, co bylo jeho motivem a také, že se chtěl připravit o život.

Chtěl spáchat sebevraždu

"Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř," řekl dozorující státní zástupce Michal Król s tím, že muž následně mluvil o tom, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem. V pondělí byl Zdeněk K. obviněn, hrozí mu doživotí.

Mezitím, co muže zatýkala před domem policie, lidé v 11. patře bojovali o život. Oheň se rychle šířil kvůli tomu, že Zdeněk K. použil hořlavinu. Bohužel jedenáct lidí ohnivou hrůzu nepřežilo. Šest z nich zemřelo v bytě včetně Lukáše, Lenky i Dominika. Pět se pokusilo zachránit skokem z horního patra domu. Někdo skočil z okna, někdo z balkonu. Teplota v tu chvíli byla v prostorách bytu extrémní. Šance na přežití minimální.

I když hasičské jednotky dorazily na místo velmi rychle, šlo o vteřiny. Zachránit alespoň jednoho z nich by byl zázrak...

Mladá rodina plánovala šťastnou budoucnost. Nikdo v době, kdy se v bytě konala oslava, nemohl absolutně tušit, že to jsou poslední minuty jejich života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.