Život Lukáše, Lucie a Melinky vyhasl při požáru v paneláku v Bohumíně. Blízcí jsou zdrceni

Otřesná tragédie se stala v sobotu večer v bohumínské Nerudově ulici.
Otřesná tragédie se stala v sobotu večer v bohumínské Nerudově ulici.
Foto: Facebook / Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 8. 2020

Kvůli pomstě žháře Zdeňka vyhaslo celkem jedenáct životů. Mezi nimi ten Lukáše, Lucie a Melinky - mladé rodiny, která si plánovala šťastnou budoucnost. Jenže vše se změnilo během momentu, který přepsal dějiny tragických událostí v Česku.

Během tragédie, kdy Zdeněk K. polil dveře hořlavinou a zapálil je, vyhaslo celkem jedenáct životů. Šest lidí zemřelo uvnitř bytu, dalších pět zahynulo skokem z okna a balkónu z 11. patra panelového domu. Mezi nimi byla i Nikola, která byla v 8. měsíci těhotenství.

Přitom nic nenasvědčovalo tomu, že se narozeninová oslava změní v hotové peklo. Na místo sice přijely jednotky hasičů ve velmi rychlém čase, ale lidem, které uvěznily plameny, už nemohli pomoct. Oheň se kvůli hořlavině šířil extrémně rychle, šlo o vteřiny.

Krátce po tragédii začali lidé hledat své blízké. Někteří k tomu využili sociální sítě. Stejně jako zdrcená Dagmar, která pátrala po Lukášovi B. a jeho rodině. "Prosím Vás byl někdo včera v kontaktu s Lukašem B. a jeho rodinou? Je to moc důležité, dejte mi vědět, byl v Bohumíně na té oslavě, co tam hořelo," uvedla Dagmar, která měla strach o své blízké.

Brzy se dozvěděla, co nikdo nechce slyšet. Nikdo z mladé rodiny nepřežil šílený útok žháře. Na svém Facebooku se s nimi rozloučila. "Děkujeme všem co jste znali Lukáše, Lucku a Melinku, ale žel bohu už nejsou mezi náma, vzpomínejte na ně v dobrem," napsala Dagmar, které se bude bolest v srdci hojit velmi pomalu. Přišla o lidi, které měla ráda, o své nejbližší...

Společně s Dagmar prožívají bolestivou ztrátu další lidé. Budou jich desítky.

Doživotí pro žháře

Policie žháře už obvinila. Zdeněk K., který řešil rodinné spory tím, že zapálil byt v 11. patře v Bohumíně, si vyslechl obvinění. "Obviněn byl ze zvlášť závažného zločinu vraždy a z obecného ohrožení,” řekl dozorující státní zástupce Michal Król.

Státní zástupce dále doplnil, jak muž čin provedl. "Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř," pokračoval.

V tuto chvíli se čeká na soud, muži hrozí doživotní trest odnětí svobody.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.