Před téměř 25 lety Česko pobláznil pořad Kolotoč. Měl obrovskou sledovanost, zavzpomínal Pavel Poulíček

Pavel Poulíček v době, kdy se proslavil jako moderátor
Pavel Poulíček v době, kdy se proslavil jako moderátor
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Oblíbená televizní soutěž Kolotoč bavila diváky nejsledovanější tuzemské komerční stanice dlouhých sedm let. Moderátor soutěže Pavel Poulíček (46) se do paměti národa zapsal díky svému sympatickému projevu. A dodnes na pořad, který trhal rekordy v »koláčích« sledovanosti, rád vzpomíná. "Uváděl jsem ho celkem šest let," řekl pro ŽivotvČesku.cz sympatický moderátor.

Když se pořad, v němž lidé hádali chybějící písmena ve slovech, objevil na televizní obrazovce, okamžitě si ho zamilovaly miliony lidí. Vysílal se v letech 1996 až 2003. Moderovali ho postupně Pavel Poulíček, Honza Musil, sourozenci Gondíkovi a nakonec znovu Poulíček. Jednalo se o českou verzi amerického pořadu Wheel of Fortune.

"Pořad běžel na obrazovce každý den v čase, kdy se dnes vysílá Ulice a měl obrovskou sledovanost. Uváděl jsem ho celkem šest let. A pořad v tu dobu běžel proto, protože se líbil a já jsem za to rád. A řekněme, že díky tomu, že lidé si ho oblíbili, se stal nějakou součástí televizní historie," pohledem do minulosti pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil někdejší televizní diamant Pavel Poulíček, který se v tu dobu řadil mezi výrazné televizní osobnosti.

Princip soutěže byl poměrně jednoduchý. Účastnili se jí vždy 3 soutěžící. Na začátku byla určena tajenka, moderátor řekl, o čem pojednává. Následně soutěžící roztočili kolotoč, jedna jeho část, na které byl počet bodů (např. 200 bodů), se zastavila u šipky. Soutěžící řekl písmeno, o kterém si myslel, že je v tajence. Pokud tam nebylo, body nezískal a točil další soutěžící. Na kolotoči byla též políčka stop a bankrot, která nepřínešala soutěžícím radost. Stop soutěžícího zastavilo, mohl točit, až na něj opět přišla řada. Políčko Bankrot ho připravilo o všechny dosud získané body.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.