Předčasný dárek k Vánocům. Helena Vondráčková si s manželem pořídila nový přírůstek do rodiny. Je to naše holčička, říká

Zpěvačka Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Zpěvačka Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 12. 2021

Po desítky let zůstává hvězdou české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (74) patří k pěveckým ikonám, které nestárnou. Udržuje se v kondici, vypadá skvěle a teď si navíc s manželem Martinem Michalem (62) pořídila nový přírůstek do rodiny. "Máme nového pejska, je to plemeno německého ovčáka. Naše holčička jménem Jessinka nám nedá příležitost k tomu, abychom jakkoli zaháleli," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Příští týden začínají vánoční svátky a Štědrý den se blíží. Ale šarmantní zpěvačka už si dopřála předčasný dárek – a to ne jen tak ledajaký. Jde o živé stvoření, které vneslo do její rodiny radost a také pořádnou dávku energie, kterou je třeba občas trochu zkrotit. Výhodou však zůstává skutečnost, že díky nové fence je Helena Vondráčková s manželem neustále v pohybu a rozhodně musí vynaložit značné úsilí, aby se o nového člena domácnosti postarali.

"Hodně chodím na procházky a čerstvý vzduch. Máme nového pejska, takže nám ani nic jiného v podstatě nezbývá (směje se). Je to plemeno německého ovčáka, naše holčička jménem Jessinka. Nedá nám příležitost k tomu, abychom s manželem jakkoli zaháleli. Vyžaduje od nás veškerou pozornost. Ale naštěstí máme zdatnou pomocnici, která s ní chodí na cvičiště. Dává jí ty nejdůležitější základy, které potřebuje a učí ji na různé povely. Pes musí poslouchat a nedělat si s člověkem, co chce. Musíme ji zvládnout, jde o velké zvíře, takže výcvik je hodně důležitý," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz fenomenální umělkyně, která nazpívala obrovské množství hitů jako Sladké mámení, Dlouhá noc, Lásko má já stůňu či Dvě malá křídla tu nejsou nebo Červená řeka.

Sama připouští, že má fyzického pohybu opravdu dostatek a kromě starosti o novou fenku Jessie (jejíž jméno má skotský původ a překladá se jako bohatá) má ještě další aktivity. Není divu, že je v takové kondici, protože mimo pravidelnou chůzi a jiné sporty, je aktivní i v dalších činnostech.

"Máme toho opravdu hodně, a když se k tomu v létě připojí ještě hausbot, což je vlastně další domácnost, tak řešíme i úklid kolem a tak dále. Doma mám ještě takové menší fitness, k čemuž se musím tedy přemlouvat, ale zase uznávám, že je to dobré. Mít třeba nějaký rotoped a trošku se přinutit se sebou něco dělat. Jinak ráda pádluju, plavu, to už odmala, což je také sport, který je podle mého názor moc fajn," dodala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Fenka se stala součástí rodiny poté, co Helena Vondráčková přišla o třináctiroční zvířecí parťačku Elsu. Zpěvačka je milovnicí psů, už jich měla osm, přičemž poslední čtyři byli stejného plemena. A tak se po smutném rozloučení s Elsou manželé rozhodli, že si pořídí nového zvířecího miláčka, kterým je právě roztomilá Jessie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.