Předpověď na celý týden slibuje chladnější a bouřkové počasí. Vedro si dává na chvilku pauzu. Meteoroložka upřesnila, kdy se vrátí vysoké teploty

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2022

Bouřkový systém, který dorazil do Česka od jihozápadu v neděli večer, přinesl hodně vody. "Nejvyšší srážkové úhrny se na Klatovsku ve Filipově Huti zastavily až na 57 mm, Husinec na Prachaticku měl 50 mm. Došlo i na vzestup hladin řek, první stupeň povodňové aktivity hlásily v pondělí ráno Blanice u Blanického mlýna a Otava u Sušice," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a přidala předpověď na celý týden.

Noční déšť zasáhl prakticky celé Česko, pondělí zpočátku zůstane zatažené až oblačné. Odpoledne bude až oblačno, od západu ale začne oblačnosti ubývat a ustanou i srážky. Denní teploty pak vyšplhají na 21 až 25 °C.

"Už ve druhé polovině noci na úterý ale přijde další studená fronta a bouřky během úterního odpoledne očekáváme zejména na východě území," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

V úterý tak bude od západu docházet k přibývání oblačnosti až na zataženo, postupně na většině území déšť nebo přeháňky a na východě místy bouřky. Ranní teploty budou klesat na 15 až 11 °C. Denní teploty 19 až 23 °C, na východě až 25 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Odpoledne od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty najdeme u 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, zpočátku dne místy ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty mezi 13 až 9 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

V pátek bude polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

"V sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. A následně v neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.