Předpověď: Počasí bude teplotně nadprůměrné a dojde i na vichřici. Meteoroložka určila, který den rtuť teploměru ukáže až 15 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2022

Finále letošní meteorologické zimy bude teplotně nadprůměrné. "Už v příštím týdnu budou nejvyšší odpolední teploty opět stoupat vysoko až k 10 °C, ve čtvrtek, což bude nejteplejší den z celého týdne, odpolední teploty vystoupí ke 13 °C, na jižní Moravě až na 15 °C. Vyloučené nejsou teplotní rekordy. Obleva postihne i horské oblasti, na středečním přechodu teplé fronty očekáváme déšť i na horách," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Už během středy bude opět zesilovat vítr i v nižších polohách - v nárazech bude dosahovat i v nížinách rychlosti až 60 km/h. "Nejsilnější vítr ale očekáváme během čtvrtka, to se musíme připravit na vichřici i v nižších polohách budou nárazy dosahovat rychlosti 79 až kolem 90 km/h, na horách kolem 110 km/h a i konec týdne bude větrný," zdůraznila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

A i poslední únorový týden přinese v odpoledních maximech teploty nejčastěji mezi 4 až 10 °C. S prvními jarními paprsky mnozí z nás začínají více zívat, u některých se projevuje pocit smutku, únavy nebo apatie. Jinými slovy jarní únava. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.