Předpověď počasí do konce června. Bude to teplotní rokenrol, řekla meteoroložka Dagmar Honsová. Zklidnění přijde až na samém konci měsíce

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 23. 6. 2022

V pátek a v noci na sobotu ovlivní počasí v Česku frontální vlna, která místy opět přinese bouřky, na jihozápadě a jihu území ale i vydatné srážky. Z víkendu bude méně oblačnosti i srážek v neděli. "Hned v pondělí počasí u nás začne ovlivňovat další vlnící se studená fronta a teplotní »rokenrol« bude pokračovat i v následujících 7 dnech," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Aktuální klidné počasí budou už v pátek střídat velmi silné bouřky a vydatné srážky, které přinese vlnící se studená fronta. "Během odpoledne a večera způsobí zejména v Čechách místy velmi silné bouřky doprovázené krupobitím a vydatným deštěm. Napadnout může až 60 mm srážek a hrozí rozvodnění menších toků a potoků," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Nejméně oblačnosti podle ní bude hned v pátek ráno a dopoledne, od západu ale bude postupně docházet k jejímu přibývání a na západě území se první srážky vyskytnou už během dopoledne. Na Moravě a ve Slezsku bude skoro jasno až polojasno a oblačnost tam začne přibývat až večer. Teploty budou mezi 25 až 31 °C, přičemž bouřky přinesou rychlé ochlazení během krátké doby.

V sobotu bude zpočátku dne oblačno, místy déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Během dne až polojasno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

V neděli bude jasno až polojasno, během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

V pondělí bude jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a místy déšť nebo bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

V úterý bude oblačno, místy déšť, přeháňky a ojediněle bouřky. Odpoledne a večer ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Ve středu bude jasno až polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.