Předpověď počasí do konce týdne: Meteoroložka upozornila na bouřky, ale i teploty, které budou atakovat 29 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2022

Ve středu očekáváme oblačnou až polojasnou oblohu, k večeru bude oblačnosti zejména v Čechách ubývat, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. "Během odpoledne se mohou vyskytovat přeháňky a také bouřky, a to zejména v Čechách, následně také na Moravě. Srážky budou v západní polovině postupně slábnout, na Moravě se mohou vyskytovat ještě večer. V bouřkách může být silnější vítr," upřesnila odbornice přes počasí s tím, že ve středu budou nejvyšší teploty 22 až 26 °C, na jižní Moravě 29 °C.

"Vítr ve středu bude foukat od severu až severozápadu, v oblasti požárů však kvůli terénní nerovnosti (hory) může být směr částečně odlišný. Vítr bude foukat od 5 do 20 km/h, silnější bude právě v možných bouřkách, kde nárazy mohou dosáhnout 40 až 50 km/h," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Čtvrtek přinese do ČR polojasnou až oblačnou oblohu, přechodně může být skoro jasno. Srážky během dne meteorologové neočekávají žádné. Teploty budou mezi 24 až 28 °C.

"V pátek začne přes území ČR postupovat frontální systém, v pátek a také v sobotu očekáváme mnoho oblačnosti, srážek a také bouřek, srážkové úhrny by mohly být zejména na Moravě i vyšší (nad 20 mm). Před frontou v pátek ještě na některých místech i teploty kolem 29 stupňů Celsia (hlavně na severozápadě), v sobotu bude chladněji," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že se dá očekávat polojasno až oblačno, zpočátku dne ojediněle přeháňky a bouřky. Postupně bude oblačnosti i srážek přibývat. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.