Předpověď počasí do konce týdne: Přeháňky a bouřky vytrvají

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2024

"Na stanici Staré Sedlo, Darmyšl na Tachovsku spadlo od úterní 17. hodiny do středeční 6. hodiny 75 milimetrů, v Tachově 69 milimetrů. Ale zalito máme na většině území. Ve středu ráno prší zejména na západě území – hodinové srážkové úhrny se pohybují až na 5 milimetrech. Vzhledem k vydatným srážkám dochází k vzestupům hladin řek. Srážky budou během odpoledne ustávat. Místy s přeháňkami a bouřkami ale musíme počítat nejméně do konce týdne," upozornila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že 70 milimetrů jsou průměrné měsíční srážkové úhrny pro celý měsíc květen, a to z let 1981 až 2010.

Bouřky budeme skloňovat také o víkendu. "Z víkendu bude méně srážek v neděli. Vyrazte o víkendu na houby – díky srážkám v minulých dnech porostou.  A to nejdříve v zastíněném prostředí v okolí potoků nebo podmáčených lokalitách. Růstu hub nejlépe vyhovuje relativně teplé a vlhké počasí – tedy teploty od 15 do 22 °C a občasný déšť nebo přeháňky. Proto se říká, že je aprílové počasí na houby. Platí, že čím je nižší rozdíl mezi minimálními ranními a maximálními denními teplotami, tím pro růst hub lépe," vysvětlila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a následně popsala, jaké počasí lze do konce tohoto týdne očekávat.  

Ve středu bude zataženo, od jihozápadu bude odpoledne docházet k postupnému ubývání oblačnosti. "Hlavně zpočátku dne očekáváme na východě a severu srážky, na zbytku území se v průběhu dne mohou vyskytovat spíše přeháňky, od západu budou postupně ustávat. Vyskytovat se mohou ojediněle bouřky. Odpolední teploty 16 až  22 °C," popsala dnešní den odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Ve čtvrtek si počasí nachystá oblačno, místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu lze očekávat oblačno až polojasno, během odpoledne místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V neděli bude oblačno, místy přeháňky a bouřky. "Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude poslední den stávajícího týdne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.