Předpověď počasí na květen: Vytoužených teplot se jen tak nedočkáme. Meteoroložka upřesnila, kdy padne 20°C

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 4. 2021

Květen je podle dlouhodobých průměrů počasí typickým jarním měsícem, kdy slunce stoupá vysoko nad obzor a teploty šplhají přes 20 stupňů Celsia. Bohužel počasí nebývá v květnu stálé, naopak se vyznačuje vysokou proměnlivostí. A tak tomu bude i letos. "V první květnové dekádě to žádná teplotní hitparáda nebude," odhadla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, jak to bude vypadat v začátcích nadcházejícího měsíce.

První dekáda května by měla být zpočátku nezvykle chladná a deštivější. Po ochlazení budou průměrné denní teploty šplhat k 15 stupňům Celsia.

"V současnosti je stále cítit severozápadní proudění vzduchu a v první květnové dekádě to žádná teplotní hitparáda nebude. Pořád bychom se měli pohybovat okolo 15 stupňů Celsia v denních maximech a stále se bude jednat o oblačno, polojasno s občasným deštěm či dešťovými přeháňkami. Z aprílového - dubnového počasí se tedy stále nevymaníme," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jak bude vypadat začátek května. Následně by se ale počasí mělo mírně polepšit.

Diváci a příznivci populárního a v současnosti nejsledovanějšího seriálu si oblíbili statek sester Popelkových. Kdo by ho chtěl najít, nebude to mít zcela jednoduché. Na mapě musí zadat jinou lokalitu, než je Slunečná. Seriál druhé nejsledovanější komerční televize se totiž natáčí v Zápech. "Je to jedno z nejhezčích míst kousek od Prahy," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz herečka Tereza Brodská (52), která v seriálu ztvárňuje postavu Jany Kratinové.

"Od 10. května do 15. května by se měly teploty vylepšit, kdy v odpoledních maximech naměříme 17 až 18 stupňů Celsia. A až v druhé polovině května se dostaneme na teploty, na které se všichni těšíme, a to na těch 20 stupňů Celsia, ale stále musíme počítat s přeháňkami a postupně se budou objevovat i bouřky," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Noc na pondělí byla tropická a stejně tak tropické bude i pondělí a pracovní dny, které bu...

Květen patří k teplým a především suchým měsícům, ale se značně proměnlivým počasím. Slunce se šplhá stále výše nad obzor a jeho paprsky získávají na severní polokouli na síle. To má vliv na vznik oblačnosti z tepla se všemi souvisejícími nebezpečnými meteorologickými jevy jako jsou bouřky či kroupy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu