Statek ze Slunečné má velké kouzlo. Herečka Tereza Brodská promluvila o tom, co vše tam prožila

Statek, kde se natáčí populární seriál
Statek, kde se natáčí populární seriál
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2021

Diváci a příznivci populárního a v současnosti nejsledovanějšího seriálu si oblíbili statek sester Popelkových. Kdo by ho chtěl najít, nebude to mít zcela jednoduché. Na mapě musí zadat jinou lokalitu, než je Slunečná. Seriál druhé nejsledovanější komerční televize se totiž natáčí v Zápech. "Je to jedno z nejhezčích míst kousek od Prahy," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz herečka Tereza Brodská (52), která v seriálu ztvárňuje postavu Jany Kratinové.

Dovnitř statku, kde se seriál natáčí, se zájemce jen tak nedostanete. Musíte se objednat. "Je to jedno z nejhezčích míst kousek od Prahy a v zimě jedno z nejstudenějších," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka Tereza Brodská s tím, že místo, kde se seriál natáčí, si zamilovala.

"Ten statek je velmi půvabný sám o sobě. Hrozně příjemné místo. Dvůr i zahrada mají své kouzlo. Dokonce jsme tam celý štáb jednou na popud pana režiséra, kterému se místo také líbí, grilovali," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz Tereza Brodská.

Městys Zápy vznikl sloučením tří obcí - Záp, Ostrova a Stránky. A právě ve Stránce stojí populární statek. Nejde o nijak výrazně rozlehlé místo. Statek leží v klidném prostředí v sousedství Brandýsa nad Labem. Jde o citlivě zrekonstruovanou rozlehlou staročeskou usedlost.

Statek je po dlouhá léta vyhledávaným místem k pořádání svateb, rodinných oslav, firemních akcí, večírků, plesů a tanečních zábav. V bývalé středověké stodole se nachází prostorný sál s barem a výčepem. V jejím sousedství stojí zastřešená pergola s grilem a dva tradiční venkovské domy z konce 18. století. V současnosti je o něj zájem zejména kvůli populárnímu seriálu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.