Předpověď počasí na víkend: Česko překvapí ledovka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 11. 2023

Počasí stávajícího prodlouženého víkendu je zimní mezihrou. "Ještě v sobotu očekáváme, že na vrcholcích Jeseníků napadne kolem 10 centimetrů sněhu, v Beskydech až 20 centimetrů, sněžení se bude ojediněle vyskytovat už od 400 metrů nad mořem. V noci na neděli počasí v ČR ovlivní teplá fronta, na které se budou od vyšších poloh vyskytovat i srážky mrznoucí, hrozí i tvorba ledovky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

A neděle přinese od západu rychlý nárůst teplot vzduchu. "Bude zataženo až oblačno, v Čechách během dne déšť, na Moravě a ve Slezsku zpočátku dne sněžení, které se bude měnit na déšť se sněhem, postupně déšť, místy se očekávají srážky mrznoucí," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí s tím, že odpolední teploty na východě území budou do 7 °C, v Čechách 7 až 12 °C.

Na ledovku tak pozor během noci na neděli a v neděli ráno a dopoledne. Pravidla jízdy autem při zimních podmínkách nejsou složitá. Když o prodlouženém víkendu autem, tak jedině na zimních pneumatikách, upozornila Dagmar Honsová.

1) Nechte si na cestu více času.

2) Zimní pneumatiky jsou samozřejmostí, v autě mějte lopatu a sněhové řetězy, pokud vyrážíte do hor.

3) Teplá deka, teplý nápoj.

4) Dostatek paliva, nabitá baterie, funkční chladič.

5) Nemrznoucí směs do ostřikovačů.

6) Nabitý mobilní telefon.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.