Předpověď počasí: Teploměr v pátek ukáže až 29 °C, večer dorazí bouřky. O víkendu bude panovat vedro, o slovo se sem tam přihlásí i déšť

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2022

Páteční teploty budou nejvyšší z celého pracovního týdne. "Odpolední maxima se zastaví až na 29 °C. Nejméně oblačnosti bude hned ráno a dopoledne - jasno až polojasno, během odpoledne bude od jihozápadu docházet k přibývání oblačnosti a později večer očekáváme v Čechách místy déšť, přeháňky nebo bouřky," uvedla k pátku pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala předpověď na víkend.

V pátek mohou být bouřky v západní polovině území doprovázené vydatnějšími srážkami o intenzitě až kolem 30 mm a zesílením větru o rychlosti 70 km/h. "Odpolední teploty budou mezi 24 až 28 °C, na jižní Moravě až na 29 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h, v bouřkách bude přechodně zesilovat," přiblížila zkušená konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Bouřky se budou místy tvořit také během noci na sobotu a ojediněle se dají očekávat i během dne. "Zatímco počátek tohoto týdne přinášel studená rána, místy se vyskytovaly přízemní mrazíky, tak noc na sobotu bude teplá. Teploty se budou pohybovat mezi 18 až 14 °C. V sobotu bude zpočátku dne zataženo až oblačno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Během prvního volného dne se bude v pozdějších hodinách vyskytovat oblačno až polojasno a ojediněle přeháňky. Denní teploty vystoupí vysoko – na 20 až 24 °C, na jihovýchodě území na 28 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr o rychlosti do 15 km/h.

Prázdniny už oficiálně začaly a s nimi i sezóna dovolených. Kdo si teď na jednu vyrazí pří...

"V neděli bude polojasno, během dne na západě území zataženo až oblačno, večer místy déšť nebo bouřky. Ranní teploty budou klesat na 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu