Přehled počasí do konce měsíce: Česko zasáhnou silné bouřky, doprovodí je nebezpečné meteorologické jevy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2021

I tento týden se teploty budou dotýkat hranice tropické třicítky. Letní vedra si ale neužije celé Česko, ukazuje předpověď, kterou vypracovala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová. Na našem území budou řádit i bouřky. "V posledním červencovém týdnu očekáváme proměnlivou oblačnost, vysokou vlhkost vzduchu a místy déšť nebo bouřky, které mohou být i silné, tj. doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy," upřesnila odbornice přes počasí.

Bouřky zasáhly o víkendu zejména severní Moravu, Slezsko a jih a východ Čech. A charakter počasí se příliš nezmění ani do konce týdne.

úterý bude proměnlivá oblačnost – oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Odpoledne a večer, zejména na východě území, další přibývání oblačnosti a místy déšť, přeháňky a silné bouřky, doprovázené nebezpečnými jevy tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Ranní teploty 18 až 14 °C. Odpolední teploty 22 až 27 °C, na jihovýchodě až 30 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 21 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Během dne od západu až polojasno. Ranní teploty 18 až 14 °C. Odpolední teploty 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku až 30 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí.

Ve čtvrtek bude zpočátku dne jasno až polojasno, večer na severozápadě území oblačno až zataženo, místy déšť a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 24 až 28 °C, na Moravě a ve Slezsku až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí.

pátek bude proměnlivá oblačnost – oblačno až zataženo, přechodně i polojasno. Místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Odpolední teploty 22 až 26 °C, na jihovýchodě až 29 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí.

sobotu bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí.

neděli bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 17 až 13 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr, v bouřkách zesílí. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.