Přehled počasí na celý týden: Extrémně vysoké teploty budou pokračovat, vystřídá je studená fronta a velmi silné bouřky

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 6. 2022

Nejteplejší den června si připíše neděle. "Odpolední teploty budou kulminovat až na 38 °C. Noc na neděli byla první tropickou letošního roku, teplota například na stanici Praha-Karlov neklesla pod 20 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová a vypracovala přehled na celý nadcházející týden.

V prvním letním týdnu budou přes Česko postupovat vlnící se studené fronty - jedna během pondělí, další ve středu a třetí zřejmě počasí v České republice ovlivní o víkendu. "Máme před sebou týden bohatý na bouřky. Už v pondělí mohou být na východě území bouřky i velmi silné a doprovázené krupobitím a silným větrem o rychlosti kolem 90 km/h," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Pondělí přinese do Čech ochlazení. "Přes naše území bude postupovat vlnící se studená fronta. Super tropické teploty ale budou střídat bouřky, které mohou být ojediněle i velmi silné, tedy doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. Zpočátku dne bude polojasno, postupně bude docházet od severozápadu k přibývání oblačnosti a na většině území postupně déšť, přeháňky a místy bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v Čechách budou bouřky místy silné, na Moravě a ve Slezsku ojediněle i velmi silné. Odpolední pocitové teploty ještě na východě území vyletí vysoko - na Olomoucku a Brněnsku až na 35 °C, ale teploměry v maximech ukáží 33 °C a na západě a severu území se už nedostanou přes 30 °C.

V úterý bude zpočátku dne jasno až polojasno, večer na západě až oblačno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude polojasno, během dne převážně oblačno, místy déšť a přeháňky a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 27 až 31 °C.

V pátek bude polojasno až oblačno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 28 až 32 °C.

"V sobotu bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C. A v neděli bude oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.