Přehled počasí na celý týden: Nejprve výrazné teplotní rozdíly, sníh a nakonec se pořádně oteplí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Petr Horník / Právo / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2022

Ještě v pondělí lze očekávat v České republice teplotní rozdíly mezi studeným východem území a o poznání teplejším západem. "Od úterý se budou citelné teplotní rozdíly stírat, nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Oblačnost bude převládat velká, zpočátku týdne mnoho srážek neočekáváme, jednotlivé frontální systémy začnou přes naše území přecházet až koncem týdne," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová, kdy dojde ke zlomu v rámci předpovědi pro celý nadcházející týden.

V pondělí bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, občasné přeháňky, v Čechách od 700 m sněžení, na Moravě a ve Slezsku sněžení zpočátku i v nížinách, postupně od středních poloh. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku na -3 až -8 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C, na východě území na -2 až 2 °C.

"V úterý bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, občasné přeháňky, v Čechách od 500 m sněžení jinak déšť. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku až -7 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová k úvodu nového týdne.

Ve středu bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, místy slabé přeháňky, od 400 m sněhové. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, ojediněle slabé přeháňky, od 400 m sněhové. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Podobný bude pátek. Bude oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno, ojediněle slabé přeháňky, od 500 m sněhové. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Víkendové pak budou v odpoledních maximech poměrně teplé. "V sobotu bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od 600 m sněhové. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. V neděli bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, od 600 m sněhové. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.