Přehled počasí na celý týden: Nejprve zaúřaduje studená fronta a ojediněle bouřky, pak ve svém závěru třetí červnový týden přinese až 33 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2022

Třetí červnový týden přinese teplotní změnu, která nastane v jeho závěru. "V pondělí bude přes Česko přecházet studená fronta, to bude oblačnosti i srážek nejvíce z celého pracovního týdne. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky. Od úterý už bude převládat malá oblačnost. A na konci týdne k nám pronikne velmi teplý vzduch a příští víkend přinese v maximech až 33 °C," popsala v kostce vývoj počasí v novém týdnu pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"V pondělí bude oblačno až zataženo, od severozápadu s deštěm, přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 20 až 24 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová, jak začne první den nového týdne.

Následně v úterý lze očekávat jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

Středa si chystá jasno až polojasno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

Poslední den pracovního týdne bude psát podobný scénář. V pátek zavládne jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 25 až 29 °C.

"V sobotu bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 29 až 33 °C. A v neděli bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 28 až 32 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz v rámci předpovědi na třetí červnový týden konzultantka počasí Dagmar Honsová, co si počasí přichystá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.