Přehled počasí na celý týden: Ranní teploty budou stahovat rtuť teploměru až k -10 °C. Od 13. prosince dojde k zásadní změně

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2021

V novém týdnu nemá v plánu zimní charakter počasí polevit. Přinese další pokles teplot vzduchu, které pro mnohé nemusí být vůbec dobrou zprávou. "Při zmenšené oblačnosti mohou nejnižší ranní teploty klesat až k -10 °C a nejvyšší odpolední teploty se budou zpravidla pohybovat do 3 °C, místy budou po celý den zůstávat pod bodem mrazu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že skloňovat se bude tzv. význam - ledové dny.

Až v úplném závěru týdne se přiblíží počasí k nějaké změně. "V nižších nadmořských výškách půjdou teploty nahoru a sněžení se bude měnit na déšť od sv. Lucie, tj. 13. prosince," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka a popsala den po dni, co lze v rámci předpovědi očekávat v týdnu od 6. prosince.

V pondělí bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. 

"Následně v úterý bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle až -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Ve středu bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, co předvede počasí v polovině týdne.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Neuroložka Karla Hrušová se více než rok intenzivně věnuje lidem, kteří mají neurologické problémy po prodělání onemocnění covid-19 či po očkování. Jedná se o citlivé téma, ke kterému lékařka přistupuje otevřeně a snaží se být oporou i pro pacienty, kteří nemají dobré zkušenosti se svými praktickými lékaři. "Na očkování běžte zdraví. Pokud chcete mít jistotu, že jste zdraví, udělejte si před očkováním i antigenní test, případě odeberte protilátky. Držte se stranou od ostatních lidí i po očkování. Týden před a dva týdny po očkování není vhodné onemocnět," vysvětlila neuroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Víkend se moc lišit od předchozích dnů nebude. "V sobotu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. V neděli bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C," dodala konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz k předpovědi směrem ke třetí adventní neděli. Od 13. prosince pak počasí mírně změní svůj charakter.

"Nene, já nemusím, já už ho vidím." Tato slova už se televizním divákům do paměti doslova ...

Kateřina Brožová (53) je jednou z nejpůvabnějších českých hereček. Už jako náctiletá dívka byla nepřehlédnutelně krásná a ještě než se stala úspěšnou herečkou, přivydělávala si modelingem. "Je to strašně dávno, opravdu jsem si přivydělala pár korun, spíš abych si mohla koupit něco navíc k jídlu, než nějaké radosti," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Brožová a zavzpomínala na dětství a dospívání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu