Přehled počasí na celý týden: Ranní teploty budou stahovat rtuť teploměru až k -10 °C. Od 13. prosince dojde k zásadní změně

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2021

V novém týdnu nemá v plánu zimní charakter počasí polevit. Přinese další pokles teplot vzduchu, které pro mnohé nemusí být vůbec dobrou zprávou. "Při zmenšené oblačnosti mohou nejnižší ranní teploty klesat až k -10 °C a nejvyšší odpolední teploty se budou zpravidla pohybovat do 3 °C, místy budou po celý den zůstávat pod bodem mrazu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že skloňovat se bude tzv. význam - ledové dny.

Až v úplném závěru týdne se přiblíží počasí k nějaké změně. "V nižších nadmořských výškách půjdou teploty nahoru a sněžení se bude měnit na déšť od sv. Lucie, tj. 13. prosince," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka a popsala den po dni, co lze v rámci předpovědi očekávat v týdnu od 6. prosince.

V pondělí bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 až -4 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. 

"Následně v úterý bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle až -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Ve středu bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky, ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C, ojediněle -10 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, co předvede počasí v polovině týdne.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

V pátek bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -3 až -7 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -2 až 2 °C. 

Víkend se moc lišit od předchozích dnů nebude. "V sobotu bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C. V neděli bude oblačno až zataženo, občas sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách ojediněle i srážky smíšené. Ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty se budou pohybovat mezi -2 až -6 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na -1 až 3 °C," dodala konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz k předpovědi směrem ke třetí adventní neděli. Od 13. prosince pak počasí mírně změní svůj charakter.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.