Přehled počasí na víkend: Vrátí se letní teploty. Kam až vystřelí rtuť teploměru, přiblížila meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 8. 2022

Poslední prázdninový den odstartoval počasím beze srážek, odpoledne ale už v jihozápadní části území očekáváme déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. "Odpoledne bude oblačné, na jihozápadě území až zatažené, tam déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku bude přechodně až polojasno. Středa přinese nejvíce oblačnosti i srážek z celého pracovního týdne," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí 19 až 24 °C.

Nejvíce oblačnosti bude hned zpočátku noci ze středy na čtvrtek. "Oblačno, na jihozápadě až zataženo a místy s deštěm nebo přeháňkami. Postupně začne docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek - na oblačno až polojasno, přeháňky se budou vyskytovat pouze ojediněle na jihozápadě území. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy. Ranní teploty 15 až 11 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Prvního září - začátek školy a začátek meteorologického podzimu. A s ním i relativně příjemné počasí - zpočátku dne bude oblačno až polojasno, postupně bude docházet k dalšímu ubývání oblačnosti - večer až do vyjasnění. "Přeháňky se mohou vyskytovat pouze ojediněle, a to zejména v horských oblastech. Počasí u nás se opět dostane pod vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu. Odpolední teplota 19 až 23 °C," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

V pátek bude polojasno až oblačno. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.