Přehled počasí: Na začátku týdne vystřelí rtuť teploměru ke 23 °C. Pak ale přijde chladný a deštivý zlom, říká Dagmar Honsová

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 10. 2021

Příjemné slunečné počasí s teplotami přes 20 stupňů Celsia - to slíbili meteorologové směrem k víkendovému počasí a jejich předpověď se plní do puntíku. S nástupem nového týdne ale dojde k výrazné změně, kdy se teploty vydají směrem dolů a prudce klesnou. Pro ŽivotvČesku.cz upřesnila počasí na celý pracovní týden meteoroložka Dagmar Honsová.

"Teplé jižní proudění ukončí ve středu přechod vlnící se studené fronty. Do té doby budou nejvyšší odpolední teploty stoupat vysoko – až ke 23 °C. Ve středu se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat do 15 °C a potřebovat budeme deštníky a pláštěnky," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že jde už o klasické říjnové počasí. 

pondělí bude polojasno nebo skoro jasno. Odpoledne na západě území až oblačno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C.

úterý bude oblačno, v Čechách večer na západě území místy s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost.  Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C, během odpoledne od západu ochlazování. Větrno.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 11 až 15 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 12 až 16 °C.

Luxusní dům předsedy hnutí SPD Tomia Okamury (49) si získal enormní pozornost především díky svému neotřelému vzhledu. Na české poměry velmi neobvyklá stavba přešla do fáze, kdy už v ní bydlí lidé. Politik již v minulosti uvedl, že financování »tubusového království« v původní výši 20 milionů korun mu částečně kryje hypotéka. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila předního českého realitního experta, který se specializuje na nemovitosti pro náročné Jiřího Hanouska, kolik aktuálně může mít dům šéfa SPD hodnotu. "Současná hodnota bude jednoznačně ve vyšších desítkách milionů korun," odhadl s tím, že mírný problém může vzniknout v budoucnu při případném prodeji na realitním trhu.

pátek bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C.

O víkendu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu