Přehled počasí: Polovina září překvapí nadprůměrnými teplotami. Meteoroložka prozradila, kam až vystřelí rtuť teploměru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2021

Počasí v posledních dnech Českou republiku vrátilo zpátky na mírný vrchol léta. Během víkendu už ale bude oblačnosti ve srovnání s pracovním týdnem přibývat. Nový týden ale mnohé mile překvapí. Podle Dagmar Honsové nadprůměrné teploty nepoleví. "Také příští týden bude v Česku teplotně nadprůměrný – v jeho první polovině se budou nejvyšší odpolední teploty šplhat i přes letní hranici 25 °C," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Start nového týdne bude velmi přívětivý. Ke změně dojde až v polovině pracovního týdne. Ve středu začne totiž docházet k přibývání oblačnosti, místy je potřeba počítat s deštěm nebo přeháňkami a ojediněle i bouřkami.

V pondělí bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 15 až 11 °C. Odpolední teploty 21 až 25 °C.

V úterý bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 15 až 11 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C.

Podle odborníků a ministra zdravotnictví je čtvrtá vlna koronaviru v Česku na vzestupu. Počty nově potvrzených případů v Česku dál rostou, v souvislosti s tím roste i počet hospitalizovaných a incidenční a reprodukční číslo. Vláda tentokrát nechce přistupovat při dalším zhoršování epidemické situace k lockdownu a děti by měly zůstat ve školách. "Čtvrtá vlna zasáhne neočkované děti, ať už budou chodit do školy, nebo ne. Jde hlavně o to, jestli to bude o dva měsíce dříve, nebo později. Kdybychom školáky testovali jednou za 14 dnů levnými PCR testy ze slin, mohli bychom se až do ledna nejspíš obejít bez přechodu na distanční výuku. Víme, že možná až 15 % nakažených dětí bude mít dlouhý covid, a řada dalších bude mít i jiné dlouhodobé zdravotní problémy," řekl pro ŽivotvČesku.cz evoluční biolog Jaroslav Flegr (63), jak se epidemie může dotknout těch nejmladších.

Ve středu bude polojasno. Večer od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 15 až 11 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 15 až 11 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C, na východě kolem 25 °C.

Hned od pondělí bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek a teploty půjdou ry...

V pátek bude oblačno, místy přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 20 až 24 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.