Přehled počasí: V prvním květnovém týdnu budeme měnit sluneční brýle za deštníky a naopak, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2022

V prvním květnovém týdnu bude počasí mírně nevyzpytatelné, ale nebude výrazně vybočovat. "V jednotlivých dnech bude počasí psát hodně podobný scénář. To znamená nejméně oblačnosti a srážek očekáváme hned po ránu a dopoledne, odpoledne se bude tvoři kupovitá oblačnost a zpočátku týdne musíme na většině území počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i s bouřkami," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová úvod měsíce v rámci předpovědi s tím, že nejvyšší odpolední teploty se budou nejčastěji pohybovat do 20 °C.

V pondělí bude počasí v České republice pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu. Nejméně oblačnosti a srážek bude v ranních a dopoledních hodinách - polojasno až oblačno, pouze ojediněle přeháňky. "Během odpoledne bude docházet k přibývání oblačnosti na oblačno přechodně až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 17 až 21 °C," zdůraznila konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý bude oblačno až polojasno, během dne přibývání oblačnosti a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve středu bude oblačno až polojasno, během odpoledne místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 15 až 19 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 15 až 19 °C.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 15 až 19 °C.

"V sobotu bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 16 až 20 °C. Následně v neděli bude polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ranní teploty 10 až 6 °C. Denní teploty 16 až 20 °C," dodala ohledně předpovědi na první květnový týden pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.