Přehled změn ohledně nošení roušek. Nákaza na severní Moravě se dostala mezi lidi starší 65 let

Nákaza koronavirem se rozšířila v Moravskoslezském kraji.
Nákaza koronavirem se rozšířila v Moravskoslezském kraji.
Foto: Pixabay.com

Ne jen na Karvinsku se musí nosit povinně roušky. Nově platí nařízení nošení ochrany úst a nosu v celém Moravskoslezském kraji. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Změny se týkají i pendlerů a omezen je i provoz v restauračních zařízení.

Změny v rámci nošení roušek platí nově v celém Moravskoslezském kraji. „V souvislosti s epidemiologickou situací v Moravskoslezském kraji dnes místní hygienická stanice rozšíří aktuálně platná opatření v oblasti Karvinska na území celého kraje. V kraji se zavádí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách i veřejné dopravě,” oznámil Vojtěch na Twitteru.

Nová opatření

Lidé tak musí nosit roušky ve vnitřních prostorách a v MHD. Při návštěvě nemocničních či sociálních zařízení budou muset používat respirátor třídy FFP2. Pendleři ze severní Moravy budou muset podstupovat každé dva týdny test na covid-19 a restaurace budou otevřeny jen do 23. hodiny. Také hromadné akce budou povoleny jen do 100 osob.

Detaily zpřísnění opatření oznámí v pátek odpoledne krajská hygienická stanice na tiskové konferenci.

Nákaza v rizikové skupině

Nákaza koronavirem v Moravskoslezském kraji se přesouvá do rizikové skupiny mezi lidi starší 65 let. Na tiskové konferenci to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Irena Martínková.

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 1159 případů koronaviru, potvrdila to mluvčí ministe...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.