Přehledně: Dnes se vrací život do Česka, co všechno se otevírá a jaká jsou pravidla

Do Česka se vrací život
Do Česka se vrací život
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2020

Největší vlna rozvolnění protikoronavirových opatření je tady. Česko začína alespoň částečně žít opět normálním životem. Co všechno dnes otevírá brány zákazníkům? Předpokládá se, že největší úsměv na rtech lidem vykouzlí zahrádky hospod a restaurací.

Češi se konečně dočkali, otevírají se venkovní zahrádky hospod a restaurací. Lidé na nich nebudou muset mít roušku, bude ale potřeba dodržet rozestupy.

Po dvou měsících začínají fungovat také obchodní centra, ve kterých bude na dodržování hygienických pravidel dohlížet speciálně pověřená osoba. V provozu ještě nebudou stravovací zařízení, která jsou součástí nákupních domů.

Konečně ke kadeřníkovi

Povoleno je opět využít služeb kadeřníka nebo holiče, zajít na masáž, manikúru či pedikúru. Konat se mohou bohoslužby, svatby a další hromadné akce do 100 osob.

Otevřít mohou také divadla, kina, koncertní síně a podobná zařízení. Jenomže hodně provozovatelů už se nechalo slyšet, že kvůli přísným pravidlům by se jim znovuotevření zatím nevyplatilo. Dovnitř totiž může vždy maximálně 100 lidí. Otevírají také muzea, galerie nebo výstavní síně.

Lidé si opět mohou vyzkoušet oblečení v prodejně, studijní skupiny na vysokých školách nově může tvořit až 15 osob.

Kompletní přehled pravidel najdete v galerii.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.