Přemek Forejt si dával obrácené předsevzetí do nového roku. Letos to ale nevyšlo, prozradil

Přemek Forejt řeší znovu zavření milované restaurace Entreé
Přemek Forejt řeší znovu zavření milované restaurace Entreé
Foto: Archiv Přemka Forejta
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 1. 2021

Charismatický šéfkuchař Přemek Forejt (33) prožil podle svých slov velmi klidné svátky. Silvestrovské oslavy byly velmi klidné a letos poprvé si nedal novoroční předsevzetí. "Letos poprvé ne. Ale předtím jsem si ho poctivě každý rok dával. Nikdy mi to ale nevyšlo," řekl pro ŽivotvČesku.cz porotce ze slavné gastro soutěže pro amatérské kuchaře.

Nedávno světlo světa spatřila informace, že sympatickému šéfkuchaři do života vstoupila vysněná žena, se kterou si skvěle rozumí. Krásná herečka Eva Burešová (27) označila vztah s Přemkem stejně jako on za posvátný. A toho se oba drží.

"Příchod nového roku jsem oslavil poklidně s nejbližšími. Co je zajímavostí, tak každý rok jsem si dával předsevzetí, ale letos to nějak nevyšlo. V minulých letech jsem si dával předsevzetí, že přiberu na váze. To se mi ale nikdy nepodařilo," prozradil Přemek Forejt pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jde o obrácené předsevzetí, protože všichni kolem něj chtěli naopak shodit přebytečné kilogramy.

"Ale do nového roku bych nejen sobě, ale i lidem obecně přál, abychom mohli normálně žít a pracovat jako před epidemií. A určitě zdraví, bez toho by to nefungovalo. Popravdě jsem po Vánocích příjemně odpočatý a hrozně se těším na nové výzvy a nové věci, bude jen záležet, kdy se rozvolní a otevřou se restaurace. Ke konci roku to bylo takové unavené a věřím, že nový rok bude lepší," dodal pro ŽivotvČesku.cz gastokouzelník, který věří, že situace v Česku se brzy zklidní v souvislosti s epidemií a opět bude moct lidem nabízet své mistrovsky připravené pokrmy.

Ovšem na to si bude muset ještě chvíli počkat. Rizikový index protiepidemického systému PES zůstává třetí den za sebou na dosud nejvyšší úrovni, a to na 90 bodech ze sta. V nejvyšším pátém stupni pohotovosti, který mimo jiné znamená komunitní šíření nákazy koronavirem, je pátý den v řadě. 

Ministerstvo v lednu chystá změny ve výpočtu indexu. Novou metodiku připravuje Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Jeho ředitel Ladislav Dušek před Vánocemi uvedl, že v parametrech pro výpočet indexu velmi pravděpodobně nebude podíl pozitivních mezi testovanými, zohledňovat se naopak bude počet pacientů v nemocnicích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.