Přes 3 roky ve vztahu: Lucie Borhyová promluvila o třetím dítěti. Mít miminko je krásné, proč ne, říká

Moderátorka Lucie Borhyová
Moderátorka Lucie Borhyová
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2021

Divácky oblíbená osobnost televizní obrazovky a moderátorka Lucie Borhyová (43) prožila více jak rok s epidemií koronaviru nejen v osobním životě, ale i v rámci své profese v mediálním prostředí. Ale její optimismus a životní energie jsou něco, co neztrácí ani ve zlé době. Je šťastná po boku partnera Michala a užívá si skutečnost, že je dvojnásobnou maminkou syna Lucase (12) a šestileté dcery Lindy. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, jak zvládá skloubit rodinu s kariérou, o třetím dítěti a také popsala přátelství, jaké má s kolegou Reyem Korantengem (46), se kterým uvádí večerní zpravodajskou relaci.

Lucie Borhyová je oblíbená moderátorka, která má za sebou hned několik diváckých ocenění. Ve zpravodajství nejúspěšnější tuzemské komerční televize začínala v roce 1997 a hlavní tváří večerních Televizních novin se stala v roce 1999. V osobním životě má dvě děti a už více jak tři roky prožívá štěstí a lásku s partnerem Michalem.

Lucie, před měsícem 16. dubna jste oslavila narozeniny a zdá se, že ve vašem případě je věk opravdu jenom číslo. Máte nějaký recept, jak si udržujete štíhlou postavu a půvab?

Pro svůj vzhled popravdě nic zásadního nedělám. Je pravda, že pohyb mám ráda stejně jako třeba malování nebo vaření. Nenavštěvuji kosmetické salóny, není na to čas a sama doma zvládám pedikúru, manikúru a další věci. Co však přísně dodržuju, je poctivá péče o pleť. Hodně dbám na odličování, protože se v práci denně líčím a pleť je namáhaná. Když jsem hezky nalíčená, je třeba myslet také na dobré a kvalitní odlíčení. Ale že bych se sobě nějak extra věnovala, to určitě ne. Podle mě je to, jak člověk vypadá, především odraz vnitřku. Jak se cítíte, se poté odráží navenek.

Už více jak 20 let působíte na televizní obrazovce a tvoříte dlouholetou moderátorskou dvojici s Reyem Korantengem. Co vás na vaší práci nejvíce baví?

Není to stereotyp. Neustále přicházejí nové informace, jste u zdroje a denně přinášíte divákům nové zprávy. Každý den za dlouhých 22 let, co moderuji Televizní noviny a 24 let jsem v televizi, mě moje práce uspokojuje a nabíjí. Dělám ji pořád s láskou a jsem moc ráda, že mám skvělého parťáka, se kterým si rozumíme. Nikdy v životě jsme se nějak nepohádali, máme náš vztah nastavený na hezké přátelské bázi. Dobře se nám spolu pracuje. Nejde jen o moderování v televizi, ale uvádíme také akce mimo ni - v současné době kvůli koronaviru sice ne, ale jinak ano. Musím říct, že s Reyem je to super a doufám, že nám to společně ještě dlouho vydrží. Divák by asi poznal, kdyby mě práce nebavila, protože na člověku je to znát. Pak může vypadat vyhořele, nespokojeně, unaveně nebo vystresovaně.

Kromě rodiny a práce v televizi se věnujete i charitě a pomoci druhým. Jste patronkou projektu LuckyBe, který pomáhá dětem. Je zřejmé, že máte právě k nim velmi kladný vztah.

Je pravda, že děti miluju. Je to i jeden z důvodů, proč se věnuju své nadační činnosti. Mám nadační fond se symbolickým jménem LuckyBe – je to přesmyčka mého jména. Název lze číst i obráceně, pak ho můžeme přeložit z angličtiny ve smyslu »Buďte šťastný/á«. Jsem patronkou Neonatologického oddělení nemocnice Na Bulovce, mám k dětem velmi blízko. Až se situace vrátí do normálu, budeme je zase moci navštěvovat. Máme i značku LuckyBe, která nabízí široký výběr různých LB produktů. Teď jsem navrhovala kolekci rodinných náramků, kterou jsme nazvali Be Family. Nese to význam symbolického propojení rodiny a vzájemné lásky, která by v ní měla být. Ale také díky těmto náramkům členové rodiny uvidí, že k sobě patří. Kromě televize se věnuju právě i charitativní práci v souvislosti s vytvářením produktů, protože v současné době je těžké uspořádat akce a shánět finanční prostředky. Zakoupením produktů uděláte někomu nebo sobě radost a zároveň pomůžete. Pomoc je konstantní, o což jsem se snažila.

Když je řeč o dětech. Dokážete si představit mít ještě třetí dítě?

Umím si představit, že bych v budoucnu ještě jedno dítě měla, ale uvidíme. Tyhle věci nějak neplánuju nebo nad nimi moc nepřemýšlím. Jsem spontánní člověk a co se zrovna v danou chvíli děje, musím vnitřně cítit. Nejsem typ, který by dlouhodobě plánoval. Na jednu stranu si říkám, že mám už odrostlejší děti a mám o něco více času. Na druhou stranu myslím na to, že když je možnost miminko ještě mít, tak proč ne. Je to krásné. Uvidíme, co přinese osud.

Co byste na závěr popřála čtenářům ŽivotavČesku.cz?

Aby neztráceli optimismus a radost ze života, i když žijeme v takové »divnodobě«. Spousta lidí ztrácí pozitivní energii a nadšení, respektive už ji nemají kde brát. Tak aby se zase otevřely možnosti, kde je budou moci načerpat a začnou si věci užívat stejně jako dřív. Věřím, že to brzo nastane a dopracujeme se k tomu. Pevně doufám, že všichni budou zase spokojení a šťastní jako před epidemií a brzo bude to špatné za námi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.