Přes léto je hubnutí jednodušší, říká Tomáš Magnusek, který shodil 80 kilo. Popsal, jak maká na postavě

Tomáš Magnusek
Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

V pondělí 21. červa začalo astronomické léto a počasí tomu nasvědčuje. Tropické teploty šplhají nad 30 °C, což už je skutečně na koupání a plavky. Lidé řeší nejen letní dovolené, ale také hubnutí a svou postavu. Režisér Tomáš Magnusek (36) má za sebou úctyhodnou proměnu, kdy se mu podařilo zhubnout 80 kilogramů. Ale i přes léto na sobě musí pracovat, aby kila nešla zase nahoru. "V létě se mi hubne lépe, vždycky vyrazím na svoji desetikilometrovou procházku, což už je znát. Chodím plavat, posilovnu teď bohužel moc nestíhám, ale plavání funguje a obzvlášť v horku je to hodně osvěžující," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Tomáš Magnusek už dávno nepatří mezi známé tváře, které jsou charakteristické svojí enormní váhou. Projevil silnou vůli a pustil se do hubnutí s obdivuhodným výsledkem – podařilo se mu shodit 80 kilogramů a změnil se téměř k nepoznání. Sám přiznává, že letní měsíce jsou pro něj z hlediska snížení hmotnosti mnohem lepší.

"Přes léto je hubnutí jednodušší, protože se potím z principu (smích). Léto je roční období, které nemám úplně v lásce právě proto, že se člověk potí, štípají ho komáři… Jediné, co je pozitivní, jsou ranní nebo večerní procházky, kdy je celkem příjemně. Ale shazuje se mi lépe, vždycky vyrazím na svoji desetikilometrovou procházku, což už je znát. Chodím plavat, posilovnu teď bohužel moc nestíhám, ale plavání funguje a obzvlášť v horku je to hodně osvěžující," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pohyb musí jít ruku v ruce se stravováním.
I během hubnutí je podle jeho zkušeností důležité neomezovat potraviny a nesnažit se nic si zakazovat, protože chuť člověka dříve či později dostihne, podobně jako jojo efekt po ukončení diet.

"Pořád si dávám potraviny nebo jídlo, které mám rád. Jenom to musím hned kompenzovat pohybem. Je to daň za to, že si dám něco dobrého. Myslím si, že když člověk něco omezí a odepře si jakoukoli potravinu, na této bázi fungují vlastně ketodiety a jim podobné, tak se pak kilogramy stejně vrátí. Člověk by měl jíst pořád to, co má rád a chutná mu – jenom v nějakém omezeném množství a držet se," dodal Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.