Přešlap premiéra. Omlouvám se, že jsem neměl roušku, říká Andrej Babiš

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2020

Když se před týdnem otevřela kadeřnictví i holičství, byl Andrej Babiš mezi prvními zákazníky. Jenomže předsedovi vlády se hned podařilo porušit protikoronavirová pravidla. Neměl totiž nasazenou roušku, což je v kadeřnictvích nezbytné. Teď se za to omluvil.

Pravidla nošení roušek se rozvolní 25. května, nebude nutné ji mít na veřejnosti, pokud lidé dodrží dvoumetrové rozestupy. Babiš prý prosazoval, aby se tak stalo už dřív. Se svým návrhem však nepochodil.

“Zase mám roušku, bohužel. I když jsem na minulé vládě apeloval na ministra zdravotnictví a epidemiology, že venku bychom mohli být bez roušek na tu vzdálenost dva metry, tak mě nevyslišeli a bude to až 25. května,” uvedl Babiš na Facebooku.

To se mi nepovedlo

Babiš přiznal, že když se nechal před týdnem ostříhat, udělal zásadní chybu. Neměl totiž na ústech roušku, přestože je to v kadeřnictví povinné.

“Taky jsem byl u holiče, no, tak to se mi nepovedlo, protože já to nemám na gumičky, ale mám to zavázaný, tak jsem si to nějak rozvázal. Já jsem si neuvědomil, že bych měl mít roušku, a za to se omlouvám,” posypal si Babiš popel na hlavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.