Přesně před 10 lety jsem začal běhat, dnes dávám 400 kilometrů měsíčně, říká Dalibor Gondík

Dalibor Gondík před 10 lety začal s běháním.
Dalibor Gondík před 10 lety začal s běháním.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 9. 2020

Přesně před deseti lety si řekl, že ve svém životě něco změní. A změnil. S železnou pravidelností Dalibor Gondík (50) nazouvá každý den běžeckou obuv, aby plnil své limity. "Měsíčně uběhnu vzdálenost 400 kilometrů," prozradil pro ŽivotvČesku.cz muž, který jde lidem příkladem.

Lidé ho znají jako skvělého baviče, vynikajícího herce, člověka, který v minulosti sváděl boj se zdravotní těžkostí - epilepsií. Ale také jako člověka, který se před deseti lety rozhodl běhat.

"Denně uběhnu třináct kilometrů. Dalo mi to velkou radost ze života. Celkově mám čas pro sebe, během běhu vymýšlím řadu věcí," prozradil pro ŽivotvČesku.cz sympatický Dalibor, který se svou sestrou Adélou Gondíkovou v minulosti uváděl řadu populárních pořadů.

Před deseti lety vyběhl poprvé. Dnes se řadí k pravidelným závodníkům různých běžeckých akcí.

"Po čtyřicítce jsem měl nějakou životní krizi, tak jsem do toho skočil a stalo se mi to životním stylem. A co je výhoda, nestojím v Praze v zácpách, takže na některá místa doběhnu mnohem dříve, než kdybych jel autem," usmíval se Dalibor, který svůj život otočil jiným směrem a dnes má v nohách desítky tisíc uběhnutých kilometrů.

Jestli někdo v českém showbyznysu zaslouží rozhodně respekt a úctu, je to právě Dalibor Gondík. Běhat totiž umí každý, ale vydržet to dlouhých deset let je skutečně jev, který se vidí málokdy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.