Přezdívají jí skutečná Locika. Alina si své dlouhé kadeře suší téměř dvě hodiny, získaly jí miliony obdivovatelů

Alina Hakimova alias skutečná Locika
Alina Hakimova alias skutečná Locika
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 1. 2022

Ruská lékařka Alina Hakimová (28) si pěstuje dlouhé vlasy už dlouhých 10 let. Její kadeře aktuálně měří 118 centimetrů, nebýt ale pravidelného stříhání konečků, byla by jejich délka ještě větší. Svými hnědými vlasy se Alina začala chlubit na sociálních sítích, kde má nyní miliony příznivců a zástupy žen se jí ptají, jak mohou takové hřívy dosáhnout i ony.

Alina Hakimová si nikdy nedávala za cíl mít tak dlouhé vlasy, že jimi zaujme širokou veřejnost, ale když se tak stalo, dobře se o ně stará. Jejím životním posláním je být lékařkou, v práci tráví mnoho času a další čas ukrajuje pro péči o své vlasy, díky kterým na sociálních sítích dostala přezdívku Locika. Na své kadeře používá nejrůznější šampóny, masky, spreje, krémy a olejíčky a po mytí je dvě hodiny suší.

Kromě klasických přípravků na vlasy, které zná mnoho žen, používá Alina i speciální kartáč, který zabraňuje cuchání. Pro podporu růstu vlasů a jejich zdraví také bere celou řadu vitamínů, mezi nimi například magnézium, tekutý chlorofyl, kolagen a vitamíny D3 a K2.

"Když mě lidé vidí poprvé, často mi skládají komplimenty, jak jsou moje vlasy dlouhé a krásné. Občas se mě někdo zeptá, jestli si může sáhnout a lidé se ptají, zda si mě mohou vyfotit. Na internetu se setkávám s komplimenty i s urážkami," popsala Alina Hakimová, jak cituje portál Newsflare.com, jak se jí s tak dlouhými vlasy žije.

Přestože na sociálních sítích sem tam mladá kráska zažertuje, že si vlasy ostříhá, v tuto chvíli to nemá v plánu. Čas od času ale do kadeřnictví zajde a nechá si ustřihnout konečky, aby její vlasy stále vypadaly zdravě a podpořila je v růstu - nedávno se zbavila 10 centimetrů, což by se leckomu mohlo zdát hodně, pro ni to ale nic není.

"Možná tak za 10 až 15 let si vlasy ostříhám," dodala Alina Hakimová, která tak pravděpodobně ještě dlouhá léta hodlá nejen na sociálních sítích, kde její videa oslovují miliony lidí, ale i na veřejnosti a v nemocnici oslňovat svými dlouhými kadeřemi. Ty plánuje i nadále nechat růst a je otázkou, na jakou konečnou délku se dostane, než se své hřívy zbaví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.