Prezident by měl pracovat hlavně pro lidi, říká Dominik Hašek. Svého favorita si teprve vybere po debatách

Dominik Hašek
Dominik Hašek
Foto: Jiří Benák / iDNES.cz / Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2022

Do prezidentských voleb v roce 2023 již zbývají poslední týdny. Svého favorita si nyní vybírají jak běžní občané, tak celebrity. Hokejová legenda Dominik Hašek (57) zatím svého top prezidenta vybraného nemá, pro ŽivotvČesku.cz ale popsal, jaké vlastnosti by ideální státník měl podle jeho názoru mít. Nejdůležitější pro něj je, aby bylo zřejmé, že pracuje skutečně pro lidi a nemá komunistickou minulost.

Legendární hokejový brankář Dominik Hašek je známý tím, že mu politika není lhostejná. Čas od času se tak rád podělí o svůj pohled na věc se svými fanoušky. Pro ŽivotvČesku.cz nyní popsal, jaká by podle něj měla být nová hlava státu, kterou si Česko již brzy zvolí.

"Jaká by měla být hlava státu? Tak určitě bych začal tím, jaká by být neměla. Určitě by prezident neměl být takový, jaký je současný prezident. Také bych byl rád, kdyby neměl, pokud je to možné, komunistickou minulost. A byl to někdo, u koho je znát, že pracuje především pro lidi," uvedl pro ŽivotvČesku.cz muž, který patří mezi legendy českého sportu.

Tyto požadavky pochopitelně na první pohled některé kandidáty vylučují, což Dominik Hašek potvrzuje. Svého favorita si však zatím nevybral.

"Samozřejmě vnímám, že jsou v současnosti tři hlavní výrazní kandidáti, kteří mají šanci uspět. Tam bych řekl, že určitě nebudu volit pana Andreje Babiše. A u těch zbývajících si ještě počkám na volební debaty a také uvidím, zda se z těch ostatních ještě někdo nevyšvihne," popsal pro ŽivotvČesku.cz Dominik Hašek s tím, že jednou z rozhodujících věcí pro něj bude také to, zda bude dotyčný kandidát k lidem empatický.

V současné době prožívá legendární »Dominátor« šťastné chvíle. Se svou partnerkou Lenkou momentálně vychovává syna Honzíka (1), o kterého se rád s láskou stará, a také si užívá rodinnou pohodu. Z předchozího manželství s Alenou Haškovou má dvě již dospělé děti, Michaela (32) a Dominiku (27).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.