Reklama:

Prezident Miloš Zeman musel být hospitalizován. Podstoupil operaci ruky po pádu

Prezident České republiky Miloš Zeman
Prezident České republiky Miloš Zeman
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

Hlava státu Miloš Zeman (75) je po nešťastném úrazu pravé ruky v nemocnici. Musel být operován. V úterních večerních hodinách to oznámil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Nehoda se stala, když se zvedl po sledování televize.

Reklama:

Stav prezidenta je stabilizovaný. Nachází se v Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Operace proběhla krátce před půlnocí z úterý na středu. Zákrok si vyžádal celkovou anestezii.

Reklama:

"Pan prezident podstoupí operační zákrok zraněné paže. Nejde o stav ohrožující na životě, pan prezident je v kontaktu s rodinou a spolupracovníky," uvedl ve večerních hodinách mluvčí na svém Twitteru.

Podle Ovčáčka si úraz prezident způsobil tak, že po sledovaní televize nevyužil opory v podobě hůlky a upadl. O dalším programu Zemana se bude rozhodovat během středy.

Zeman má na pády štěstí. V minulosti v České televizi v roce 2013 klopýtl na schodech do televize, později vratkým krokem vystupoval z auta a nakonec přehlédl schod a od pádu na zem jej zachránilo jen kožené křeslo. Tehdy se naštěstí karambol obešel bez zranění.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: