Prezident Petr Pavel se poranil na obličeji, Hrad to odmítl komentovat. Zdůvodnil to bývalý mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček

Petr Pavel
Petr Pavel
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2024

Mírné znepokojení až obavy u příznivců prezidenta Petra Pavla vyvolalo jeho asi dvoucentimetrové tržné zranění na obličeji, když dorazil do Ostrožské Lhoty na Slovácku. Ranky si všimli i novináři. Naštěstí nešlo podle všeho o nic vážného, přesto jeho mediální zástupce odmítl komentovat, jak ke zranění prezident přišel. Pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil bývalý mluvčí Hradu a komentátor a redaktor portálu Jiří Ovčáček, proč se veřejnost nejpravděpodobněji nedozví, co se hlavě státu stalo.

Po příjezdu se s Pavlem přišly pozdravit stovky místních, prezident si s lidmi podával ruce, fotil se, podepisoval a s některými i krátce hovořil. Po jednání s představiteli obce se po vsi i krátce prošel. 

Pokud jde o jeho tržné zranění - podle portálu Novinky.cz nejde o nic vážného. Pavel si ho měl ošetřit sám. Na dotaz zmíněného periodika, co se mu přihodilo, odpověděl rétoricky, že »je nešika a kdo je nešika, způsobuje si zranění«.

Prezidentův mluvčí Vít Kolář odmítl zranění prezidenta komentovat s tím, že k ošetření Pavel použil kapesník. Následně s humornou nadsázkou doplnil, že došlo »k pořezání při holení«.

Proč se mediální zástupce postavil k upřesnění události odmítavě, vysvětlil pro čtenáře portálu ŽivotvČesku.cz Jiří Ovčáček. "Pokud nejde o opravdu vážné zranění, ale třeba jen o drobnou ranku, nevolíme obsáhlý komentář, můžeme dokonce volit variantu nekomentovat. Vyjadřování si žádá úměru situaci a dodržování dvorských pravidel u prezidenta republiky," zdůvodnil bývalý mluvčí Hradu a špičkový rétor.

Ve středu ráno prezident navštívil areál ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku, kde v roce 2014 vybuchly dva sklady s municí. Setkal se tam se starosty okolních obcí, krajským policejním ředitelem a zástupci státního podniku Vojenské lesy a statky ČR, který areál spravuje. Na programu měl také Pavel ještě například prohlídku výrobní části podniku Česká zbrojovka v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku. Zároveň tak zakončil dvoudenní návštěvu Zlínského kraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.