Prezidenta Miloše Zemana zasáhla zpráva o úmrtí Petra Kellnera. Nesmírně lituji jeho tragické smrti, napsal

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia.cz

Ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Zprávu zahraničních agentur potvrdila mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová. "Pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu," uvedla mluvčí. Smrt muže, který dokázal vybudovat obří finanční imperium, zaskočila nejen veřejnost, byznysmeny, ale i politiky. "Nesmírně lituji jeho tragické smrti," vzkázala přes mluvčího Jiřího Ovčáčka pro ŽivotvČesku.cz hlava státu.

Při pádu vrtulníku na Aljašce asi 80 km východně od města Anchorage zemřel nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Petr Kellner a čtyři další lidé. K nehodě došlo v sobotu večer v 22. tamějšího času. O neštěstí mimo jiné informovala agentura AP. Jeden člověk nehodu přežil a je ve vážném stavu. K tragédii se vyjadřují politici napříč kontinenty. Hluboký zármutek vyjádřil i prezident Miloš Zeman.

"Petra Kellnera jsem si velice vážil pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituji jeho tragické smrti," napsal v SMS zprávě pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

K nehodě došlo u ledovce Knik. Český miliardář spolu s kolegy pobýval na horském letovisku Tordillo Mountain Lodge. Po smrti jsou také Benjamin Larochaix, pilot Zachr Russel a průvodci Gregory Harms a Sean McMannany. V sobotu večer se nevrátili zpět na základnu a záchranáři začali tušit tragédii. K nehodě mělo dojít při cestě na takzvaný heli-skiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na horu, kterou pak sjíždějí.

Začínal jako obchodník s kopírkami, do nejvyšší ligy bohatých vstoupil ovládnutím České pojišťovny. Tvář Petra Kellnera byla veřejnosti dříve známá hlavně z fotografií výročních zpráv jeho vlastní firmy PPF, byl suverénně nejbohatším občanem České republiky. Podle zahraničních médií zemřel ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce.

Poslední rozloučení s podnikatelem Petrem Kellnerem (†56) proběhlo v Praze v Dejvicích u j...

Petr Kellner byl majoritním vlastníkem holdingové společnosti PPF Group N.V. Byl nejbohatším občanem České republiky. Časopis Forbes odhadl Kellnerův majetek ke dni 1. července 2019 na 15,5 miliardy dolarů (asi 293 miliard korun) a v žebříčku světových miliardářů ho zařadil na 73. místo. Po Kellnerovi zůstaly čtyři děti, známá je zejména Anna Kellnerová, která se profesionálně věnuje jezdectví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.