Při natáčení Matildy jí zemřela maminka. Mara Wilson je dnes krásná a silná žena

Herečka Mara Wilson ve slavném snímku
Herečka Mara Wilson ve slavném snímku
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Maře Wilson (33) bylo 9 let, když si zahrála v kultovní klasice Matilda dívku, která pomocí své mysli uměla hýbat věcmi. Ve filmu byla veselá i přesto, že její maminka prohrávala boj s rakovinou a při konci natáčení zemřela. Dnes už hraje jen příležitostně a stala se krásnou a silnou ženou.

Mara Wilson na svou kariéru dětské hvězdy vzpomíná ráda, na natáčení Matildy obzvlášť, protože nemusela myslet na nemoc své maminky. "Pamatuji si, jak dobře jsem se cítila na natáčení. Byla jsem Matilda, nebyla jsem to já, ta holčička, které umírá máma. Soustředila jsem se na film, ne na ošklivé věci okolo,“ řekla webu Parade.

Jako dítě měla oporu i v lidech, se kterými natáčela. "Danny DeVito a Rhea Pearlman byli ve filmu strašní rodiče, ale ve skutečnosti byli jako má rodina, jako strýc a teta, pomohli mi to zvládnout a starali se o mě.

K herectví se ve velkém vrátit nehodlá, stačí jí dabovat animované postavy. "Občas toho na mě bylo moc a chtěla jsem být normální dítě, obzvlášť po smrti mámy. Když jsem byla nejslavnější, byla jsem i nejsmutnější. Odmítla bych i ty nejlepší nabídky.

Krůček vedle

Mara už nechce být herečkou, ale od své dětské kariéry se moc nevzdálila. Píše knihy a scénáře k divadelním hrám. "Psaní je můj život. Píšu spoustu věcí najednou a je těžké se vyznat v tom, co zrovna dělám, ale dělám na scénářích i knihách.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.