Příběh chlapce, který dojal svět svým hrdinstvím: Zachránil sestru před útokem psa. Teď ukázal, jak se mu hojí rány

Bridger Walker se svou sestrou
Bridger Walker se svou sestrou
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2020

Lidskými hrdiny nemusí být nutně dospělí. To dokázal statečný šestiletý Bridger Walker, který zachránil život čtyřleté sestře, kterou napadl pes. Sám skončil ve vážném stavu a musel se o něj postarat také plastický chirurg, ale díky němu zůstala malá holčička naživu.

Dojemný příběh sourozenecké lásky se odehrál v americkém Wyomingu. Teprve šestiletý Bridger Walker čelil situaci, ve které by se neuměli zachovat ani někteří dospělí. Když si na dvorku jednoho z kamarádů hrál se čtyřletou sestrou Brielle, zaútočil na ni kříženec německého ovčáka. Chlapec neváhal ani vteřinu a rozběhl se k ní, aby ji chránil vlastním tělem. Stál mezi vyděšenou holčičkou a agresivním zvířetem, které ho ihned napadlo. "Prý mezi ně vstoupil proto, aby pes nemohl pokousat Brielle a pak zakřičel, aby utekla," popisoval chování svého syna otec Robert Walker v rozhovoru pro web insider.com. Pes zaútočil na chlapcovu hlavu a opakovaně ho pokousal především v oblasti levé tváře. Bridger se i přesto dokázal zvednout, chytit sestru za ruku a utíkat s ní do bezpečí. "Utrpěl zranění, které vyžadovalo 90 stehů od zkušeného plastického chirurga a konečně odpočívá doma," uvedla po útoku chlapcova teta Nicole Walker, informovalo CBS News.

Sama sdílela na sociálních sítích také fotky dětí před útokem a také tu, na níž je malý Bridger zachycen po útoku agresivního psa. V příspěvku označila některé slavné herce a představitele komiksových filmových hrdinů, mezi nimiž byl například Chris Hemsworth alias Thor, Chris Evans coby Kapitán Amerika nebo třeba Mark Ruffalo, který ztvárnil děsivého Hulka. A světe div se, někteří z nich ihned zaregovali. "Lidé, kteří upřednostňují druhé místo sebe samých, jsou ti největší hrdinové a nejohleduplnější lidé, které znám," komentoval Mark Ruffalo, jak uvedlo CBS News.

Stav Bridgerových zranění a jizev se za několik měsíců výrazně zlepšil a to především díky práci plastických chirurgů a tomu, že započal účinnou laserovou léčbu. "Jsme tak vděční za moderní medicínu a náš lékařský tým, že tak laskavě spolupracují, aby pomohli našemu synovi na cestě k uzdravení," vyjádřil vděk otec Robert Walker na Instagramu.

Oběma sourozencům před pár dny zemřela milovaná fenka Elektra, se kterou vyrůstali. Ta byla po brutálním útoku na Bridgera pro chlapce věrnou společnicí a oporou a pomohla mu především k tomu, že si kvůli hrůznému zážitku nevypěstoval strach ze psů. "Jednou z věcí, která nás zachránila po Bridgerově nehodě byla skutečnost, že máme doma psa, kterého zná a důvěřuje mu. Je to obrovská ztráta nejen pro něj, ale i pro naši dcerku. Elektru jsme zachránili jako rozkošné tříměsíční štěňátko z místního útulku. Jsme vděční za bezpodmínečnou lásku a loajalitu, kterou nám poskytla," napsala ve smutném vyjádření o smrti miláčka rodiny Teila Walker na svém oficiálním profilu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.