Příběh chlapce, který dojal svět svým hrdinstvím: Zachránil sestru před útokem psa. Teď ukázal, jak se mu hojí rány

Bridgerovi se jizvy po útoku psa začínají dobře hojit díky laseru
Bridgerovi se jizvy po útoku psa začínají dobře hojit díky laseru
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2020

Lidskými hrdiny nemusí být nutně dospělí. To dokázal statečný šestiletý Bridger Walker, který zachránil život čtyřleté sestře, kterou napadl pes. Sám skončil ve vážném stavu a musel se o něj postarat také plastický chirurg, ale díky němu zůstala malá holčička naživu.

Dojemný příběh sourozenecké lásky se odehrál v americkém Wyomingu. Teprve šestiletý Bridger Walker čelil situaci, ve které by se neuměli zachovat ani někteří dospělí. Když si na dvorku jednoho z kamarádů hrál se čtyřletou sestrou Brielle, zaútočil na ni kříženec německého ovčáka. Chlapec neváhal ani vteřinu a rozběhl se k ní, aby ji chránil vlastním tělem. Stál mezi vyděšenou holčičkou a agresivním zvířetem, které ho ihned napadlo. "Prý mezi ně vstoupil proto, aby pes nemohl pokousat Brielle a pak zakřičel, aby utekla," popisoval chování svého syna otec Robert Walker v rozhovoru pro web insider.com. Pes zaútočil na chlapcovu hlavu a opakovaně ho pokousal především v oblasti levé tváře. Bridger se i přesto dokázal zvednout, chytit sestru za ruku a utíkat s ní do bezpečí. "Utrpěl zranění, které vyžadovalo 90 stehů od zkušeného plastického chirurga a konečně odpočívá doma," uvedla po útoku chlapcova teta Nicole Walker, informovalo CBS News.

Sama sdílela na sociálních sítích také fotky dětí před útokem a také tu, na níž je malý Bridger zachycen po útoku agresivního psa. V příspěvku označila některé slavné herce a představitele komiksových filmových hrdinů, mezi nimiž byl například Chris Hemsworth alias Thor, Chris Evans coby Kapitán Amerika nebo třeba Mark Ruffalo, který ztvárnil děsivého Hulka. A světe div se, někteří z nich ihned zaregovali. "Lidé, kteří upřednostňují druhé místo sebe samých, jsou ti největší hrdinové a nejohleduplnější lidé, které znám," komentoval Mark Ruffalo, jak uvedlo CBS News.

Stav Bridgerových zranění a jizev se za několik měsíců výrazně zlepšil a to především díky práci plastických chirurgů a tomu, že započal účinnou laserovou léčbu. "Jsme tak vděční za moderní medicínu a náš lékařský tým, že tak laskavě spolupracují, aby pomohli našemu synovi na cestě k uzdravení," vyjádřil vděk otec Robert Walker na Instagramu.

Oběma sourozencům před pár dny zemřela milovaná fenka Elektra, se kterou vyrůstali. Ta byla po brutálním útoku na Bridgera pro chlapce věrnou společnicí a oporou a pomohla mu především k tomu, že si kvůli hrůznému zážitku nevypěstoval strach ze psů. "Jednou z věcí, která nás zachránila po Bridgerově nehodě byla skutečnost, že máme doma psa, kterého zná a důvěřuje mu. Je to obrovská ztráta nejen pro něj, ale i pro naši dcerku. Elektru jsme zachránili jako rozkošné tříměsíční štěňátko z místního útulku. Jsme vděční za bezpodmínečnou lásku a loajalitu, kterou nám poskytla," napsala ve smutném vyjádření o smrti miláčka rodiny Teila Walker na svém oficiálním profilu.

Dlouhou dobu byla přítelkyně herce Maroše Kramára (62) trochu paní »Columbová«. Ve společn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu