Příběh dívky, která ve 12 letech přivedla na svět první dítě: 26letá Tressa Middleton je dvojnásobná maminka

Tressa má nyní druhou dceru s partnerem Darrenem
Tressa má nyní druhou dceru s partnerem Darrenem
Foto: Archiv Tressa Middleton
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2020

Příběh Tressy Middleton (26) otřásl světem v roce 2005 a vyvolal zděšení nejen u církve, ale také u rodin a široké veřejnosti. Tehdy jako teprve jedenáctiletá dívenka měla v podnapilém stavu pohlavní styk s vlastním bratrem a poté otěhotněla. Ve dvanácti letech se stala matkou prvorozené dcery a také nejmladší rodičkou v Británii. Ale to byl teprve začátek toho, čím vším si nakonec musela projít.

Tressa Middleton bydlela ve skotském městě Bathgate ve West Lothian s početnou rodinou – otcem, matkou a šesti bratry. Během svého dětství zažila něco, co těžce zasáhlo do jejího života dítěte a ovlivnilo její budoucnost. Dívka vyrůstala v problémové čtvrti a dostala se pod vliv špatných lidí – skončila na základní škole, kouřila krabičku cigaret denně, marihuanu a popíjela alkohol. Jako jedenáctiletá se v srpnu 2005 opila a měla pohlavní styk s vlastním starším bratrem (tehdy šestnáctiletým). O několik týdnů později zjistila, že je těhotná. Bála se to říct 34leté matce, která sama chvíli před Tressiným zjištěním o těhotenství porodila jejího nejmladšího sourozence. "Hned jsem věděla, že nemůžu jít na potrat, protože to odporuje mé víře. Bylo to těžké, ale mě s matkou to sblížilo. Bylo dobré vědět, že budu mít při sobě svoji mámu, když ji budu potřebovat," řekla šestnáctiletá Tressa Middleton v červnu 2010, jak uvedl britský Daily Mail.

Zveřejnil(a) Tressa Tallons Middleton dne Středa 16. října 2019

V roce 2006 porodila zdravou holčičku, kterou rodina převzala do pěstounské péče. Psycholog však doporučil adopci a Tressa se jako teenagerka dítěte vzdala. Její dceru adoptoval anonymní pár, který se po oficiální platnosti adopce rozhodl, že zamezí pravé matce jakýkoli přístup k dítěti. "Setkala jsem se s nimi, ale nesměla jsem znát jejich jména. Bylo jim možná tak kolem třiceti. Vypadali hezky, ale nezáleží na tom – nikdy jsem ji nechtěla nechat odejít. Bojovala jsem u soudu o povolení ke kontaktu alespoň dvakrát za rok, pak jsem slevila na jednou ročně, ale adoptivní rodiče to odmítali. Nechtěli, abych ji viděla. Nenávidím je," řekla Tressa Middleton, jak informoval Daily Mail.

Musela se vzdát a začít žít nový život. Zamilovala se do současného partnera Darrena Younga (33), který jí pomohl překonat těžké chvíle. Narodila se jim dcera Arihanna a smutek matky se i přes obrovské štěstí z druhorozeného dítěte, prohloubil. "Cítím se provinile, protože Arihanna je se mnou a moje starší dcera ne. Je to ta první myšlenka, co mě napadne každé ráno a ta poslední, se kterou usínám. Miluju ji tak moc. Bez ní nemůžu být zcela šťastná. Láme mi to srdce – Arihanna vyroste, aniž by znala svoji starší sestru," napsala Tressa Middleton ve své knize Tressa: Skutečný příběh dvanáctileté matky, jak uvedl magazín Closer. "Opravdu doufám v to, že se jednoho dne obě setkají. Byl by to pro mě nejšťastnější den v životě," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.