Příjemné teploty zkazí bouřky a silný déšť. Meteoroložka popsala, kdy přijde výrazné ochlazení

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V úterý a ve středu mohou teploty v Česku vyšplhat až na 16 stupňů Celsia, sluníčko ale zaleze a už v odpoledních hodinách budou většinu území bičovat přeháňky. Vzhledem k vlhkému vzduchu se dá očekávat i výskyt bouřek, po kterých přijde ve druhé polovině týdnu výrazné ochlazení. "V těch bouřkách může přechodně jen zesílit vítr. Ve čtvrtek už to bude opět o sněžení," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a popsala, jak hluboko teploty klesnou.

Dubnové počasí je jako na houpačce a zatímco v jednu chvíli jsou teploty příjemně jarní, v druhou chvíli sněží i v nížinách. Ani slunečná a teplá atmosféra úterního rána dlouho nevydrží, už v odpoledních hodinách meteorologové očekávají srážky a vlhký vzduch nahrává i bouřkám.

"Dnes i během zítřejšího dne je pravděpodobnost bouřek. Očekáváme, že se v odpoledních hodinách budou na většině území Česka vyskytovat přeháňky, které mohou být poměrně vydatné a není vyloučeno, že se vyskytne i bouřka. Vzduch je vlhký, labilní a nejvyšší odpolední teploty budou stoupat k 16 stupňům Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouřky by neměly být nikterak divoké. "V těch bouřkách může přechodně jen zesílit vítr, ale jen nárazově přes 55 kilometrů v hodině. Bude to víceméně o blescích. Atmosféra ještě nemá tolik energie na silné bouřky," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Po příjemných jarních teplotách následovaných deštěm a občasnými bouřkami se v Česku znovu výrazně ochladí, sníh dorazí i do nižších nadmořských výšek a do konce měsíce se nedá očekávat návrat dvacítek, které jsme si užili už například na konci března.

Podzimní počasí se pomalým tempem dostává do Česka. Republiku začne pomalu obklopovat chla...

"Ve čtvrtek už to bude opět o sněžení od 600 metrů nad mořem, v ranních minimech na konci týdne dosáhneme i k -5 stupňům Celsia. Jarní oteplení do konce dubna očekávat nemůžeme a po čtvrtečním přechodu studené fronty se budeme v příštím týdnu šplhat alespoň k patnáctkám," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.