Příjemné teploty zkazí bouřky a silný déšť. Meteoroložka popsala, kdy přijde výrazné ochlazení

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2021

V úterý a ve středu mohou teploty v Česku vyšplhat až na 16 stupňů Celsia, sluníčko ale zaleze a už v odpoledních hodinách budou většinu území bičovat přeháňky. Vzhledem k vlhkému vzduchu se dá očekávat i výskyt bouřek, po kterých přijde ve druhé polovině týdnu výrazné ochlazení. "V těch bouřkách může přechodně jen zesílit vítr. Ve čtvrtek už to bude opět o sněžení," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a popsala, jak hluboko teploty klesnou.

Dubnové počasí je jako na houpačce a zatímco v jednu chvíli jsou teploty příjemně jarní, v druhou chvíli sněží i v nížinách. Ani slunečná a teplá atmosféra úterního rána dlouho nevydrží, už v odpoledních hodinách meteorologové očekávají srážky a vlhký vzduch nahrává i bouřkám.

"Dnes i během zítřejšího dne je pravděpodobnost bouřek. Očekáváme, že se v odpoledních hodinách budou na většině území Česka vyskytovat přeháňky, které mohou být poměrně vydatné a není vyloučeno, že se vyskytne i bouřka. Vzduch je vlhký, labilní a nejvyšší odpolední teploty budou stoupat k 16 stupňům Celsia," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouřky by neměly být nikterak divoké. "V těch bouřkách může přechodně jen zesílit vítr, ale jen nárazově přes 55 kilometrů v hodině. Bude to víceméně o blescích. Atmosféra ještě nemá tolik energie na silné bouřky," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz odbornice na počasí.

Po příjemných jarních teplotách následovaných deštěm a občasnými bouřkami se v Česku znovu výrazně ochladí, sníh dorazí i do nižších nadmořských výšek a do konce měsíce se nedá očekávat návrat dvacítek, které jsme si užili už například na konci března.

Pondělí je na území Česka silně větrné – zesílení větru přinesl velký tlakový rozdíl mezi ...

"Ve čtvrtek už to bude opět o sněžení od 600 metrů nad mořem, v ranních minimech na konci týdne dosáhneme i k -5 stupňům Celsia. Jarní oteplení do konce dubna očekávat nemůžeme a po čtvrtečním přechodu studené fronty se budeme v příštím týdnu šplhat alespoň k patnáctkám," doplnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu