Princ Harry a jeho manželka Meghan chystají americkou show. Královna Alžběta II. je předběhla, bojí se pomluv

Meghan Markleová a královna Alžběta II.
Meghan Markleová a královna Alžběta II.
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 2. 2021

Celá Velká Británie s napětím hledí k 7. březnu, kdy má v americké televizní show moderátorky Oprah Winfreyové (67) vystoupit princ Harry (36) s manželkou Meghan (39). Pár slíbil, že na královskou rodinu nebude házet pomluvy. Královna Alžběta II. (94) svého vnuka předběhne a promluví v televizi dříve, než začne americká show.

Odluka prince Harryho od královské rodiny dál pokračuje. Harry a Meghan vrátili královské záštity a čestné vojenské tituly. Ty postupně přechází na jiné členy královské rodiny.

Podle britských novinářů vzdalování Harryho od rodiny nelibě nese královna Alžběta II. i její manžel Philip. Ten je ve věku 99 let momentálně hospitalizován v nemocnici krále Edwarda VII. Podle mluvčího Buckinghamského paláce je princ Philip v nemocnici z preventivních důvodů. Část britské veřejnost spekuluje, že muži, který by měl v létě oslavit 100. narozeniny, nedělají události kolem Harryho dobře na organismus.

Dne 7. března navíc princ Harry a jeho manželka promluví v CBS, kde je bude zpovídat jejich kamarádka Oprah Winfreyová. Půjde o první rozhovor po odchodu z Velké Británie. Předpokládá se, že se bude hovořit o královské rodině, velkolepém sňatku či o tom, jak Meghan žila pod tlakem britské veřejnosti. Královská rodina se obává, aby se na veřejnost nedostaly také nelichotivé informace o Buckinghamském paláci.

Ještě dříve ale Britové uvidí v televizním vystoupení královnu. Po jejím boku by se v předtočeném spotu měli objevit syn Charles s manželkou Camilou a také princ William s manželkou Kate. Podle britských analytiků a novinářů by vystoupení mělo veřejnosti sdělit, že monarchie je pevná a soudržná i po odchodu Harryho a jeho americké manželky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.