Princ William má novou posilu v týmu. Exotická zpěvačka Shakira mu pomáhá zachránit planetu

Kolumbijská zpěvačka Shakira
Kolumbijská zpěvačka Shakira
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2020

Kolumbijská zpěvačka Shakira (43) prokazuje, že jí okolní svět není lhostejný. Připojila se totiž do týmu britského prince Williama (34), vévody z Cambridge, aby mu pomohla podílet se na záchraně naší krásné planety.

Člen královské rodiny patří mezi slavné osobnosti, které intenzivně řeší kromě spousty jiných témat také jedno ze zásadních – naši planetu. S předním britským přírodovědcem Sirem Davidem Attenboroughem (94) spojil síly pro realizaci cen Earthshot Prize, kterými chtějí podporovat projekty v oblasti životního prostředí a ochrany přírody. Souvisí s nimi i výhra 50 milionů liber. "Podle odborníků jsme vážně v kritickém bodu, odkud není návratu. Máme 10 let k tomu, abychom zásadně napravili stav naší planety," řekl princ William pro Sky News.

Mezi porotci jsou nejen oni dva, ale pozvání přijaly také další úspěšné hvězdy z různých oblastí showbyznysu. Jednou z nich je nově krásná temperamentní zpěvačka Shakira, která usedne mezi 12 dalších členů poroty a bude rozhodovat o tom, kdo získá cenu Earthshot Prize a snovou výhru.

Rozhodující hlas bude mít také například držitelka dvou Oscarů a ekologická aktivistka Cate Blanchett (51), bývalý čínský basketbalista Yao Ming (40) nebo Ranija Jordánská (50), královna Jordánska, známá svým kladným vztahem k ekologii a prosazující především udržitelnost zdrojů, jak uvedly The Times. Cenu může získat nejen jednotlivec, skupina aktivistů, vědeckých pracovníků, ale třeba i společnosti nebo města.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.