Princezna Angelína Dana Bartůňková v šoku, manžel podlehl covidu. Vyděsilo ho, když viděl Mirka Etzlera na přístrojích, uvedla

Se svolením Dany Bartůňkové
Herečka ztvárnila princeznu Angelínu v pohádce S čerty nejsou žerty
Foto: Se svolením Dany Bartůňkové
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 12. 2021

Ve věku 58 let zemřel herec Rafael Pražák, který byl prvním manželem herečky Dany Bartůňkové (64), kterou proslavila pohádka S čerty nejsou žerty. "Zaskočilo mě to. Byl to vlastně mladý chlap," uvedl pro ŽivotvČesku.cz herec Jan Antonín Duchoslav (56).

Herečka Dana Bartůňková, kterou proslavila role zlé a hamižné princezny Angelíny, potvrdila, že její první manžel prohrál boj s covidem.

"Raf zemřel doma ve své posteli, volala mi to jeho současná manželka Pavla. Vyděsil ho pohled na fotky kolegy Miroslava Etzlera napojeného na přístroje. Necítil se ale dobře, šel si prý lehnout a jedenáctého prosince v jedenáct hodin zemřel," popsala Dana Bartůňková skon svého prvního manžela pro Blesk.cz.

Manželé spolu měli dceru Denisu (32) a Rafael se vždy snažil žít naplno. Podle Bartůňkové byl dvakrát očkovaný, ale když nemoc přesto dostal, tak se bál odjet do nemocnice. Měl náběh na astma a dušnost, do péče lékařů se ale svěřit nechtěl.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav Etzler (56) kvůli komplikacím spojeným s dýchacím ústrojím skončil na covidovém oddělení nemocnice v České Lípě. O svém stavu informoval před několika dny prostřednictvím sociálních sítí. Srdečný vzkaz mu přes redakci ŽivotvČesku.cz poslala herečka a kolegyně z »nováckého« seriálu Alena Antalová (49). "Moc bych mu přála, aby to jeho tělo zvládlo."

"Zaskočilo mě to. Byl to vlastně mladý chlap. Covid říkáte? To se bohužel může týkat nás všech. Zaskočilo mě to, ale nepovažuji se za povolaného, abych mohl dávat nějaké bližší vzpomínky, znali jsme se hlavně přes jeho paní Danu," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec Jan Antonín Duchoslav.

Rafael Pražák si zahrál si v seriálech První republika a Modrý kód, objevil se také v komedii Jak ukrást Dagmaru. Zemřel 11. prosince, jen dva dny po svých narozeninách.

Filmovou pohádku S čerty nejsou žerty obdivují a rozebírají fanoušci už od roku 1984, kdy ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu