Případ Michael Krmenčík očima Ladislava Vízka: Hrotový útočník má dávat góly. Když je nedává, tak nevím, co s ním

Útočník Michael Krmenčík
Útočník Michael Krmenčík
Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 2. 2022

Jalový, nulový, neškodný, marný, sterilní. To jsou fotbalové přívlastky jaké po dvou soutěžních utkáních sedí na útočníka Michaela Krmenčíka (28). Ale dají se aplikovat na celou hru Slavie Praha, která ztrácí auru vítězného týmu. "Krmenčík potřebuje získat jistotu, teď zase nehrál celý zápas, ten kluk to podle mě neunese a nikoho jiného tam nemají," zhodnotil počínání »sešívaných« po zimní pauze fotbalový expert Ladislav Vízek (67).

Pane Vízku, Vy jste po šokující ligové porážce od Karviné (psali jsme ZDE) hovořil o tom, že Slavia po zimní pauze působí otřeseně a může být ještě hůř. Pohárové utkání, kdy si »sešívaní« proti Spartě vlastně pořádně nekopli, ukazuje, že ve Vršovicích by měli rychle zmobilizovat síly, že?

Slavia ztratila dominanci, nikdo se jí v tuto chvíli nebojí, už jsem to opravdu říkal po ostudě s Karvinou. Slavia nemá nyní koncového hráče, to měl být právě Krmenčík. Jsem pořád přesvědčen, že po odchodu Kuchty a Stanciua neměli plán B, teď se v tom plácají a budou nervózní.

Derby mělo pohárové kulisy. Sparta je nyní psychicky nahoře, Slavia je dole. Měl jsem dojem, že trenér Pavel Vrba tým z Letné připravil skvěle takticky a že Jindřich Trpišovský tentokrát tahal při měření trenérů za kratší konec...

Tohle bylo utkání, které pomohlo Spartě, která si bude hodně věřit do dalších zápasů. Slavia jede o víkendu na Slovácko, vůbec jim ten výlet nezávidím, oni tam vyhrát nemusí, a když neodvezou tři body, tak to bude třetí špatný zápas v řadě. Nemyslím si ale, že by to bylo o tom, jakou taktiku stanovil Trpišovský. Slavia útočí, snaží se, ale chybí jim šikovnost a nápady, jaké měl Stanciu. Chybí jim i góly od Kuchty a najednou je vidět, jak se trápí.

Slavia hlásila, že přes zimu se skvěle připravil hlavně Michael Krmenčík a že právě on bude dávat rozhodující branky. Po dvou zápasech ale nepředvedl vůbec nic. Čím si to vysvětlujete?

Já si myslím, že Michael Krmenčík je pořád kvalitní koncový hráč, ale teď mi přijde, jako by fotbal zapomněl, má opravdu velké problémy. Vím, že Trpišovský ho hodně chválil za přípravu, jenže teď ho v zápase s Karvinou sundá ze hřiště v 60. minutě. Teď taky nehrál celý zápas, mně přijde, že Krmenčík není rozehraný, vždyť měli jediný přípravný zápas s Ostravou, který je uchlácholil. Celý tým nehraje dobře, jsou nerozehraní, nechápu to, proč neměli přípravné zápasy, tohle podcenili. Hráli spolu jen na tréninku, ale to nestačí, to nic neukáže. Krmenčík potřebuje získat jistotu, teď zase nehrál celý zápas, ten kluk to podle mě neunese a nikoho jiného tam nemají, pokud nechtějí sáhnout po Teclovi (směje se). Slavia je zoufalá a na Slovácku se to může ještě prohloubit, Sparta by mohla vyprávět, jaké to je hrát na Slovácku. Já si myslím, že tam Slavia nevyhraje.

Bavíme se o tom, co bylo zatím u »sešívaných« špatně. Pojďme zakončit krátké povídání pozitivně. Jak Krmenčíka a s ním celou Slavii probrat?

Co dělat s Krmenčíkem, opravdu nevím. Ten kluk je závislý na dávání gólů, když je nedává, tak to žádný velký fotbalista není. Je to hrotový útočník, má urostlou postavu, ale nedává góly a myslím, že se neprosadí ani na Slovácku. On je ve fázi, kdy vlastně už jen čeká, zda se to zlomí. Může si přidat na tréninku, může na sobě začít více makat, ale musí hlavně čekat, až mu to tam zase spadne. Jak probrat Krmenčíka je otázka pro celou Slavii. Není to ale jen o něm, on potřebuje dobrou přihrávku, sám nic nevymyslí. Dobrou přihrávku uměl dát Stanciu a jsme zase u toho, že neměl odcházet. Slavia se dostala do nepříjemné situace, musí začít všichni makat a čekat, že se to zlomí. Byli několik let dominantní, ale teď to své postavení ztrácí. Na špici nemůžete být sto let, už jsou v tabulce druzí a po neděli možná budou v tabulce třetí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.